ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

Карнет АТА

Контактна особа: Перепелиця Валерій Іванович
E-mail: ved@dtpp.donetsk.ua
Телефон: +38 050 328 10 75 , Контактний факс / телефон: +38 062 387-80-00
Вартість: 2970 грн. (звичайний режим - до 10 робочих днів)
5940 грн. (терміновий режим до 3 робочих днів)
8910 грн. (експрес режим - 1 робочий день)
За результатом видається: Карнет АТА

Карнет АТА (ATA Carnet) - це міжнародний митний документ, який використовується як митна декларація для оформлення тимчасового вивезення товарів до країн-учасниць гарантійної системи АТА.

Слід зауважити, що використання карнетів ATA при тимчасовому ввезенні товарів не є обов'язковим. Тобто, сам підприємець вирішує - скористатися йому карнетом ATA, чи пройти процедури митного оформлення товарів за національними правилами країн відправлення, призначення і транзитних країн. Але переваги використання карнетів ATA досить суттєві.

У яких випадках можливо використання карнета АТА та які переваги він надає?

Карнет АТА надає право тимчасового ввезення товарів на термін до одного року, на територію країни яка входить до міжнародної системи карнетов АТА, без сплати необхідних митних платежів. Також немає потреби надавати будь який залог або депозит для забезпечення митних платежів, оскільки сам карнет АТА є такою міжнародною гарантією. При використанні карнета АТА зникає необхідність звертатися до національних митних органів для оформлення як мінімум чотирех митних декларацій (декларацій на тимчасове вивезення, тимчасове ввезення, зворотне вивезення и зворотне ввезення). Крім того спрощуєтеся митне оформлення на кордоні – при тимчасовому ввезенні/вивезенні/транзите з використанням карнета АТА не треба заповнювати на кордоні додаткові митні документи.

У межах строку дії карнета АТА, підприємець має можливість відвідати декілька країн-учасниць міжнародної системи карнетів АТА, а вказані у ньому товари дозволяється вивозити та повертати однією або декількома партіями.

Завдяки цим перевагам карнети ATA широко використовуються в багатьох країнах світу. Учасниками системи карнетів АТА являються 78 країн Європейського Союзу, Азії, Африки, Південної та Північної Америки.

На які групи товарів можливо оформлення Карнета АТА?

Функціонування карнетов АТА визначається «Конвенцією про тимчасове ввезення» яка була підписана 26.06.1990г. у м. Стамбул. В додатках Стамбульської конвенції визначені переліки товарів при тимчасовому ввезенні яких можливе використання карнету АТА:

  • товари, які призначені для показу і використання на виставках, ярмарках, зустрічах та подібних заходах;

  • професійне обладнання (обладнання для преси, радіо і телебачення, кінематографічне обладнання тощо);

  • контейнери, піддони, упаковки і т.п., які ввозяться в рамках торгової операції;

  • товари, які ввозяться в рамках виробничої операції (матриці, форми, кліше і подібні предмети, вимірювальні прилади та інструменти, спеціальні інструменти та приладдя які використовуються у виробництві товарів);

  • товари, які ввозяться в навчальних, наукових або культурних цілях;

  • особисті речі необхідні в подорожах і товари для спортивних цілей;

  • товари, що застосовуються для пропаганди туризму;

  • товари, які ввозяться в рамках прикордонного обігу;

  • товари, які ввозяться з гуманітарною метою;

  • тварини (для цілей тренування, дресирування та ін., для лікування, для участі в публічних заходах, рятувальних операціях).

Де можна отримати карнет АТА та скільки це коштує?

Видача карнетів АТА на території України проводиться гарантійною організацією - Торгово-промисловою палатою України (Розпорядження Кабінету Міністрів України № 988-р від 31.12.2004р.) а також регіональними ТПП, яким відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1654 від 29.11.2006г. делеговані повноваження з видачі карнетів АТА.

Вартість послуги з видачі карнета АТА у звичайному режимі (10 робочих днів)

2475,00 грн. + 4 Євро + 20% ПДВ

Вартість послуги з видачі карнета АТА у терміновому режимі (3 робочих дні)

4950,00 грн. + 4 Євро + 20% ПДВ

Вартість послуги з видачі карнета АТА у експрес режимі (1 повний робочий день)

7425,00 грн. + 4 Євро + 20% ПДВ

Вартість додаткового комплекту відривних документів

360,00 грн. + 20% ПДВ

Вартість додаткового комплекту відривних документів, що долучається до чинного карнета АТА

720,00 грн. + 20% ПДВ

Відмова у видачі карнета АТА

1700,00 грн. + 20% ПДВ

Видача дубліката карнета АТА

2475,00 грн. + 20% ПДВ

Крім того, передбачено внесення заставних коштів на рахунок гарантійної організації (Донецька ТПП) або надання банківської гарантії, які повертаються протягом трьох робочих днів після здачі використаного карнету А.Т.А. в Донецьку ТПП. Розмір заставних коштів, умови та строк збереження встановлюються в договорі на оформлення карнета АТА..

Товари, зазначені в одному карнеті АТА, можуть вивозитися і повертатися однією чи кількома партіями.

Карнет АТА являє собою книжку формату А4, що складається з певного числа відривних і невідривних листів різного кольору і призначення. Відривні листи - залишаються у митних органів країн, через територію яких переміщується вантаж. Кількість відривних і невідривних листів залежить від кількості країн тимчасового ввезення та транзиту.

Видача Карнетів АТА на території України проводиться гарантійною організацією - Торгово-промисловою палатою України (Розпорядження Кабінету Міністрів України № 988-р від 31.12.2004р.) а також регіональними ТПП, яким відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1654 від 29.11.2006г. делеговані повноваження з видачі карнетів АТА.Методичні рекомендації з видачі карнетів АТА
Пам'ятка власнику карнетів АТА

Для оформлення Карнету АТА слід надати:в:

Перелік документів

1. Заявка на отримання карнета АТА і доповнення до неї (для Фізосіб, Юросіб)
2. Договір на оформлення карнета АТА
3. Декларація зобов'язань власника карнета АТА перед Донецькою ТПП.
4. Копія документа, відповідно до якого планується вивезення товару з України (договір про виконання робіт, участь в заходах, запрошення і т.п.).
5. Довіреність на отримання карнета АТА в Донецькій ТПП.
Зазначені документи повинні бути засвідчені підписом керівника і печаткою організації (для юридичних осіб) та підписом особи (для фізичних осіб).
6. Документи, які ідентифікують власника карнета АТА.
Юридичні особи, фізичні особи - підприємці:
виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України в паперовій формі (повинна бути сформована не раніше 10 днів до дати подання заявки на отримання карнета А.Т.А.).
Фізичні особи:
копія картки фізичної особи - платника податків (ідентифікаційний номер), завірена підписом Замовника
копія паспорта - перша, друга, третя і одинадцята сторінки, завірені підписом Замовника

Передбачено внесення заставних коштів на рахунок гарантійної організації (Донецька ТПП) або надання банківської гарантії, які повертаються протягом трьох робочих днів після здачі використаного карнету А.Т.А. в Донецьку ТПП.
*За відмову в отриманні оформленого карнету АТА стягується плата в розмірі 2040,00грн. з ПДВ.
При видачі карнета АТА також стягується сума внеску в міжнародну організацію (Всесвітня Рада з питань карнетів А.Т.А.) за його видачу (4,00 EUR, без ПДВ), перерахована в національній валюті України за курсом НБУ на дату оплати.