ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 (050) 477-01-11, +38 (067) 567-01-11

Історія та сьогодення Донецької ТПП

Донецька торгово-промислова палата створена в 1964 році в м. Донецьк (з серпня 2014 р.- в м. Краматорськ).

Ріст зовнішньоекономічних зв'язків та підвищення ефективності зовнішньоторговельних операцій вплинули на відкриття в 1964 р. Донецького бюро товарних експертиз Українського відділення Всесоюзної торгової палати, яке стало прообразом Донецької торгово-промислової палати. До 1994 року Донецьке бюро товарних експертиз надавало всебічну допомогу підприємствам регіону в просуванні їх продукції на міжнародних ринках, а в 1995 році Донецьке бюро товарних експертиз було перейменовано в Донецьку торгово-промислову палату.
2 грудня 1997 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні».

Донецька торгово-промислова палата - найбільша бізнес-асоціація Донецької області, місією якої є підвищення конкурентоспроможності бізнесу на внутрішньому і зовнішньому ринках шляхом надання комплексу послуг та представництва інтересів бізнесу.

Членська база Донецької ТПП становить 709 підприємств. З них 70% - представники малого і середнього бізнесу.
Донецька ТПП постійно сприяє просуванню товарів і послуг підприємств регіону, надає їм системну економічну і юридичну підтримку, допомагає в пошуку надійних іноземних партнерів, сприяє розвитку експортно-орієнтованих підприємств.
Палата надає послуги в області сертифікації, експертизи та штрихового кодування. Крім того, експерти палати надають послуги, затребувані підприємцями регіону, - юридичний супровід господарської діяльності, іноземні переклади, реєстрація торгових марок, правова експертиза форс-мажору.

Донецька ТПП направляє свої зусилля на вирішення проблем підприємств регіону на законодавчому рівні - вирішення питань, пов’язаних з особливостями здійснення господарської діяльності на території проведення АТО. Співробітниками палата проводиться постійна робота по збору інформації щодо проблем підприємств, аналізу існуючого законодавства та проектів нормативних актів, розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства для покращення становища бізнесу регіону.

Спектр послуг Донецької ТПП розширюється, і саме палата стала сьогодні провідником і бізнес-консультантом для багатьох з регіональних експортерів на ринки ЄС. Донецькою ТПП розроблений унікальний портал Export-UA - дорожня карта успішного експорту для підприємців.

Створено Центр медіації Донецької ТПП для надання послуг з медіації, консультування та навчання медіаторів, впровадження міжнародного досвіду та практики розв'язання конфліктів і суперечок.

Спеціалісти «Центра прозорих закупівель» Міжнародного інституту підприємництва Донецької ТПП, серед яких є 2 регіональних агенти ДП «ProZorro» в Донецькій області, проводять навчання з питань організації, участі та здійснення закупівель в системі «ProZorro». Створені Виїзні інформаційно-консультаційні офіси ProZorro.

Захист прав та представлення інтересів бізнесу - важливе завдання Центру розвитку малого та середнього підприємництва Донецької ТПП. Представники палати беруть участь в роботі Регіональної ради підприємців в Донецькій області. Ведеться робота в галузевих Комітетах Донецької ТПП - наразі здійснюють активну діяльність Комітет по малому і середньому бізнесу, Комітет з розвитку агропромислового комплексу та природокористування та Комітет з розвитку жіночого підприємництва.

Фахівці палати проводять для бізнесу регіону безкоштовні консультації щодо складання грантових заявок та пошуку бізнес-партнерів. Щорічно проводиться регіональний конкурс «Підприємець року» серед представників МСБ. Ефективним інструментом підтримки регіонального бізнесу і розвитку зовнішньоекономічних зв'язків став Міжнародний економічний форум «Відкритий Донбас», який традиційно проводиться Донецькою ТПП з 2005 року.

З кожним роком продовжує розширюватися географія міжнародних ділових відносин Донецької ТПП. Регулярно організовуються бізнес-місії (роудшоу) українських підприємців за кордон.

Участь Донецької ТПП в міжнародних проектах сприяє створенню сприятливого бізнес-клімату в регіоні. Донецька ТПП бере участь в наступних проектах: GIZ ( Fit for partnership with Germany); East Invest, East Invest 2; проект між DIHK Service GmbH, ТПП України та 4 регіональними ТПП; проект ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств»; навчальна програма для розвитку приватного сектору «Private Sector Growth Strategies», організована Шведською міжнародною агенцією з розвитку та кооперації (SIDA).

В рамках проекту EU4Business Донецька ТПП стала офіційним партнером ЄБРР, і в 2017 році на базі ДТПП був створено Центр підтримки бізнесу.