ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

Співпраця Донецької ТПП з Програмою Розвитку ООН (ПРООН) в Україні

Stronger together. Разом сильніші...

В істинності цих слів ми в повній мірі переконалися на власному досвіді.
Коли наш стабільний і досить успішний світ раптом був зруйнований, коли потрібні були неймовірні зусилля навіть для того, щоб просто залишитися «в строю», коли самотужки було майже неможливо впоратися з проблемами - тоді, як ніколи, нам була необхідна підтримка друзів, які радіють нашим успіхам і допомагають подолати важкі часи.
Для Донецької ТПП таким другом стала Програма Розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Проекти, реалізовані за допомогою ПРООН, виявилися життєво важливими для нашого регіону.

Донецька ТПП і ПРООН дуже багато зробили разом. І у нас багато планів на майбутнє, в яке ми віримо!

Знайомство відбулося 9 липня 2015 року, коли в Краматорську (куди Донецька ТПП «переїхала» в серпні 2014 року) Донецька торгово-промислова палата провела презентацію нових ініціатив та програм ПРООН в Україні для місцевих ділових кіл за підтримки уряду Японії - «Відновлення економіки Донбасу за допомогою розвитку малих і середніх підприємств і партнерських зв'язків між державним і приватним секторами: Сучасні ідеї і можливості».

У презентації взяли участь директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, президент ТПП України Геннадій Чижиков, президент Донецької ТПП Ельвіра Севост’яненко, керівник проекту ПРООН «Економічне і соціальне відновлення Донбасу» Мустафа Саіт-Аметов, представники бізнесу, уряду, неурядових організацій Донецької області.

Співпраця в рамках проекту "Зміцнення бізнес-об'єднань малих і середніх підприємств"

Головне завдання проекту ПРООН "Зміцнення бізнес-об'єднань малого та середнього бізнесу" - це активне поширення кращих практик проекту, як серед досвідчених, так і серед нових бізнес-об'єднань.
Проект «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» впроваджується Програмою розвитку ООН у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

27 серпня 2015р. був підписаний проектний документ "Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств”, а 20 листопада віце-президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв взяв участь у Конференції «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках IV Форуму розвитку громадянського суспільства.

9-10 грудня 2015 року за активної підтримки ПРООН Донецька ТПП організувала XI Міжнародний економічний форум «Відкритий Донбас» і Національну науково-практичну конференцію «Сучасні інноваційні механізми підтримки бізнесу та розвитку», в рамках якої відбувся Круглий стіл для обговорення нового проекту закону «Про державну підтримку розвитку малого і середнього підприємництва в Україні».

І півріччя 2016 року

5 лютого 2016 року відбулося підписання Меморандуму про взаємодію Донецької ТПП з ПРООН щодо реалізації проекту ПРООН "Зміцнення бізнес-об'єднань малих і середніх підприємств" . Це відкрило нові можливості для розвитку Донецької ТПП завдяки донорській допомозі проекту ПРООН.

25-27 травня 2016 року представники Донецької ТПП брали активну участь у Міжнародній бізнес-конференції «Формування нової економіки Донбасу: орієнтованої на експорт та підтримку малого й середнього бізнесу», організованій ПРООН в Краматорську.

В рамках проекту з квітня по червень 2016 року фахівці Донецької ТПП навчалися на тренінгах: «Фандрайзинг для бізнес-асоціацій», "Управління бізнес-об’єднанням та внутрішні політики", «Законодавче регулювання членства в бізнес-асоціаціях і внесення змін до їх установчих документів», «Адвокаційна діяльність та некомерційне лобіювання».

ІІ півріччя 2016 року

20 липня в рамках Проекту між Донецькою ТПП і Клубом ділових людей (Львів ) було підписано Меморандум про співпрацю та проведено спільну бізнес-зустріч «Експортні можливості: практичні рекомендації та досвід», де експерти Донецької ТПП провели тренінги з експорту «Маркетингові питання і договірне право» для бізнесменів Львівської області (https://www.facebook.com/pg/bc.club.ua/photos/?tab=album&album_id=1099507166803412).

«Завдяки проекту ПРООН ми дізналися про діяльність Ліги ділових і професійних жінок України, познайомилися з її роботою і вдячні за нову концепцію, з якою сьогодні ознайомилися - вона дійсно заслуговує на повагу і дуже вражає», - зазначила віце-президент Донецької ТПП Олена Політік, виступаючи 20 жовтня в Чернігові на IV Форумі ділових і професійних жінок України (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1358404957517965)


30 листопада Донецька ТПП брала активну участь у ІІ Конференції "Зміцнення бізнес-об'єднань малих і середніх підприємств", яка проходила у межах V Форуму розвитку громадянського суспільства. (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1408833795808414 )

Фахівці Донецької ТПП пройшли навчання на тренінгах та семінарах: "Інструменти державної регуляторної політики: М-тест та аналіз регуляторного впливу", "Обробка даних, моніторинг та оцінка для БО", "Принципи аналізу державної політики, підготовка документів з аналізу державної політики та громадських консультацій", "Освітня програма для лідерів обраних БО».

16 грудня 2016 року керівний склад Донецької ТПП розпочав навчання в провідній українській бізнес-школі - КМБШ за спеціально розробленою програмою для лідерів бізнес-об'єднань. Головне завдання навчання - нова стратегія ТПП, яка об'єднає в собі досвід сервісної організації (BSO) з унікальний можливостями членського бізнес-об'єднання (BMO). Це дозволить Донецькій ТПП стати універсальною регіональної платформою розвитку бізнесу.

Лідери Донецької ТПП брали участь в kmbs meeting points зустрічах: з Олександром Стародубцевим для обговорення теми "Система державних закупівель Prozorro", з Олесею Драшкабою для обговорення теми "Україна авангардна", з Миколою Гордійчуком для обговорення теми "Дієва ідея бізнес-асоціації".

Віце-президент ДонецькоїТПП Максим Ануфрієв взяв участь у бізнес-сніданку представників малого й середнього бізнесу з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе. (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1440834185941708 )

І півріччя 2017 року

Фахівці Донецької ТПП пройшли навчання на тренінгах та семінарах: "Освітня програма для лідерів обраних БО. Модулі №2-8", «Робота з даними для об'єднань малого та середнього бізнесу»
(https://www.facebook.com/Donetskcci/photos/a.464310673594069.107807.461338703891266/1521091611249298/?type=3), "Маркетинг та просування послуг", «Тренінг з медіації», "Система управління малими та середніми підприємствами", "МСП-тест як інструмент аналізу можливих наслідків законодавчих пропозицій для МСП".

Лідери Донецької ТПП взяли участь у в kmbs meeting points зустрічах: із Олександром Черних для обговорення теми "Міністерство економічного розвитку і торгівлі України"; з Павлом Гайдаєм для обговорення теми "Особливості ведення автологістичного бізнесу в Україні"; із Володимиром Крутьком для обговорення теми «Трансформаційні зміни в бізнесі»; із Вахтанґом Кебуладзе для обговорення теми «Добре суспільство, освіта і здоровий глузд »; з Наталією Жеваго "Освіта в гуманітарних науках: бізнес та мистецтво"; з Ноель Калхун "Про процеси міграції. Роль бізнес-асоціацій в інтеграції біженців та переміщених осіб"; з Вахтангом Кіпіані "Цінності, ідентичність, факти: роль національних діячів"; з Олексієм Скрипником для обговорення взаємодії уряду, науки та бізнесу в контексті 4-ї промислової революції; з Владиславом Скальським для обговорення міських перетворень.

Донецька ТПП брала активну участь в організації виставки «Схід-Експо 2017» в Краматорську. (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1571376852887440 )

15 березня 2017 року відбулося перше засідання Комітету з розвитку жіночого підприємництва Донецької ТПП, який був створений з ініціативи і за консультаційної підтримки проекту ПРООН "Зміцнення бізнес-об'єднань малого та середнього бізнесу" (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1565526370139155 ).

14 квітня 2017 року спеціально для Донецької ТПП було проведено виїзний модуль навчання від КМБШ з проектного менеджменту. Всі співробітники Палати пройшли навчання і отримали практичні навички роботи з програмним комплексом з управління ресурсами організації в декількох паралельних проектах. За результатами першого успішного досвіду застосування підходів проектного менеджменту Президія Донецької ТПП прийняла рішення про створення в структурі палати Проектного офісу.
(https://www.facebook.com/Donetskcci/photos/a.464310673594069.107807.461338703891266/1605337432824715/?type=3&theater )

ІІ півріччя 2017 року

Фахівці Донецької ТПП пройшли навчання на тренінгах та семінарах: "Маркетинг, PR, внутрішні та зовнішні комунікації для БО. Модуль №2" (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1703794426312348); тренінг з управління фінансами; «Публічно-Приватний Діалог»; «Розкрутка веб-сайтів для БО середнього та малого бізнесу»; "Освітня програма для лідерів обраних БО. Модуль №9"; "Купуймо разом"; "Наставництво в організації". (https://www.facebook.com/Donetskcci/photos/a.464310673594069.107807.461338703891266/1747827395242384/?type=3)

Лідери Донецької ТПП брали участь в kmbs meeting points зустрічах: зустріч з Лесією Хоменко для обговорення мистецтва бізнесу; з Мері Акопян для обговорення трансформації Міністерства внутрішніх справ України: від пострадянського карального органу до сучасної структури з місією "служити та захищати".

Донецька ТПП підписала Меморандум про співробітництво із Громадським об'єднанням "Міжрегіональний союз птахівників та кормовиробників України" під час сесії з Радою директорів ГО "Міжрегіональний союз птахівників та кормовиробників України". (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1736641103027680)

Представники Донецької ТПП взяли участь в Стратегічній сесії з Правлінням Ліги ділових та професійних жінок України.

Президент Донецької ТПП Ельвіра Севост’яненко виступила спікером он-лайн конференції "Комплексний піар і позиціонування" (https://www.facebook.com/Donetskcci/posts/1762642243760899 )

Під час Міжнародного економічного форуму «Discover Dn.Ua» Проект сприяв обговоренню питань щодо розвитку малого та середнього бізнесу та ролі бізнес-асоціацій. (https://www.facebook.com/Donetskcci/photos/a.464310673594069.107807.461338703891266/1826769084014881/?type=3 )

В рамках Бізнес-форуму "Business4Women", організованого Донецькою ТПП, координатор проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об`єднань МСП» Владлен Сисун виступив модератором однієї з сесій форуму і дискусійної панелі «Можливості та виклики на шляху підприємницької діяльності жінок» секції про роль бізнес-асоціацій у розвитку жіночого підприємництва. (https://www.facebook.com/events/180965339128989/?active_tab=discussion )

Завершилася дев'ятимісячна програма навчання в КМБШ, яке дозволило Донецької ТПП по-новому вибудувати клієнтський ряд, зрозуміти потреби і мотиви різних груп діючих і потенційних членів, побачити можливості побудови цілої регіональної екосистеми Палати. Ми залучаємо до цієї екосистеми і запрошуємо до співпраці всі громадські об'єднання підприємців, ініціативні групи. Ми ділимося усіма отриманими знаннями і досвідом і готові працювати командою для розвитку регіону.

Лідери Донецької ТПП взяли участь в Конференції «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» в рамках VI Форуму розвитку громадянського суспільства (https://www.facebook.com/Donetskcci/videos/1856856797672776/ ).

І півріччя 2018 року

Представники Донецької ТПП взяли участь в тренінговій програмі «Публічно-Приватний Діалог» (Модулі 1-2).

*Всі навчальні матеріали Проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» безкоштовно і постійно доступні для всіх на YouTube і в розділі «Академія бізнес-об'єднань» від ПРООН на сайті Національної платформи МСБ.