ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 (050) 477-01-11, +38 (067) 567-01-11

За майбутнє без сміття. На Донеччині відбувся Міжрегіональний екологічний форум «Поводження з відходами. Виклики і рішення»


1-2 грудня у Краматорську відбувся Міжрегіональний екологічний форум «Поводження з відходами. Виклики і рішення».
Метою Форуму організатори визначили розгляд кращих практик у сфері поводження з відходами у громадах Донецької та Луганської областей; обмін досвідом з імплементації сучасних підходів до подолання критичної ситуації у сфері перероблення відходів; підвищення рівня обізнаності представників громад та органів місцевого самоврядування.
У роботі Форуму взяв участь голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко. Очільник області наголосив, що проблема комплексного використання ресурсів, сортування, утилізації та перероблення сміття зараз стоїть дуже гостро у всьому світі, а тим більше у промислових регіонах.
«У Донецькій області комплексна робота в цьому напрямку ведеться вже майже двадцять років – з 2002-го. І нинішній стан поводження з відходами не порівняти з тим, що був на початку століття. Але ця робота буде тим ефективнішою, чим більше в ній буде спільних зусиль. І цей Форум – це гарна нагода для всіх зацікавлених сторін розробити спільне бачення подальших дій», - підкреслив Павло Кириленко.


Учасників заходу також привітали надзвичайний та уповноважений посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, координаторка програми Реформа місцевого самоврядування та децентралізації, Програми із відновлення та розбудови миру, ПРООН Олена Рудич, президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв.


«Ми - мешканці Донецької області - краще за інших розуміємо, що збереження та охорона довкілля в нашому промисловому регіоні є не тільки особливо важливим питанням, а й невіддільною частиною сталого економічного розвитку. І тут на перший план виходить відповідальний підхід від бізнесу, впровадження на підприємствах найкращих доступних технологій, що сприяють зниженню негативного впливу на природу», - зазначив Максим Ануфрієв.

У дводенному Форумі взяли активну участь директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації Сергій Натрус, представник Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні Айнарс Межуліс, проєктна менеджерка, представниця Офісу реформ Марина Денисюк, віцепрезидент та голова Комітету з промислової екології та інновацій ПАЕУ, генеральний директор ЦЕРН Владислав Антипов.
Сергій Натрус окреслив не надто втішну нинішню ситуацію у сфері поводження з відходами в області,
- Основне наше завдання – зберегти чисте довкілля для людей, для дітей, які мають жити у чистому середовищі, - наголосив він.
Проблеми, що обговорювалися на Форумі, сформували тематичні напрями: запобігання утворенню відходів; збирання, транспортування, зберігання відходів, їх розділення, обробка, утилізація; комерційне використання продуктів перероблення; досвідом у сфері поводження з відходами; формування та реалізація ефективної регіональної політики поводження з відходами тощо. Про свій досвід поводження із відходами розповіли представники бізнесу з інших регіонів. Також учасники заходу мали можливість ознайомитись з роботою обладнання по переробці пластику - екструдера.
В рамках Форуму для учасників організували екскурсію на сміттєсортувальну станцію. Станом на сьогодні будівництво станції майже завершено, вона має вдосконалити систему управління побутовими відходами на території всього Бахмутського району.
Наприкінці Форуму, базуючись на запитаннях учасників, зворотному зв’язку та експертних висновках було розроблено Проєкт Резолюції, який прийнято учасниками заходу.


Для довідки
Форум організовано «Міжнародним інститутом підприємництва» заснованим на власності Донецької торгово-промислової палати спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.