ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 (050) 477-01-11, +38 (067) 567-01-11

Час задає тренди. На Донеччині відбувся Форум «Кластерних та креативних ініціатив»
12-го листопада 2021 року в Донецькій області відбувся IV Форум «Кластерних та креативних ініціатив», організований Донецькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Форум, спрямовано на членів кластерів, власників і топменеджерів мікро-, малих і середніх підприємств галузей харчової промисловості, IT, туризму, легкої промисловості, ландшафтного дизайну і керамічної промисловості. Захід в черговий раз став майданчиком для генерації ідей в цьому напрямку.


До події долучилися не лише представники МСБ Донеччини, але й представники влади, члени вже наявних кластерних об’єднань, громадські діячі.

З огляду на епідеміологічну ситуацію, пов’язану з COVID-19, Форум відбувся у двох форматах: офлайн та онлайн, аби представники бізнес-спільноти мали змогу долучитись до заходу з будь-якого куточку країни. Форум також транслювався на Facebook та YouTube.
Вітаючи учасників заходу, президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв відзначив:
«Проведення Форуму «Кластерних та креативних ініціатив» стало вже доброю традицією – представники бізнес-спільноти щороку зустрічаються на ньому для обговорення впливу кластерних об'єднань на розвиток Донеччини. За останній час формат проведення заходу дещо змінився і сьогодні учасники не лише зібралися у конференц-залі Донецької ТПП - до події приєднались онлайн понад сотні учасників як з Донецької області, так і з інших областей України.


В тому, що створення кластерів дає вагомі результати у розвитку економіки не тільки східної України, а й інших областей, зазначила у своєму вітальному слові й представниця Програми ООН із відновлення та розбудови миру Ольга Логвін.
Під час Форуму учасникам були представлені наступні теми для обговорення: «Економічний зміст кластерної політики і її місце на регіональному рівні. Smart-спеціалізація», «Відмінності бізнес-об’єднань і кластерів. Переваги кластерних об’єднань», «Потенційні учасники кластеру, пошук та відбір», «Креативні методи управління кластерними проєктами», «основи грантрайтингу – від ініціації до етапу написання, оцінки та аналізу грантових заявок».


Спікерами заходу стали відомі фахівці, серед яких професор, проректор з науково-педагогічної роботи доктор економічних наук Харківського національного університету їм. В. Каразіна Володимир Родченко, координаторка проєктів, спеціалістка з проведення креативних групових сесій, конференцій ГО «Агенція зі сталого розвитку та інновацій», бізнес-тренерка Надія Карплюк, менеджер по роботі з клієнтами, івент менеджер, представник агрофудкластера (м. Харків) Ігор Лаврінець, автор проєкту, незалежний фінансовий радник і бізнес консультант, представник інноваційного кластера «Регіональний інноваційний HUB» (RInnoHUB)» Володимир Євсєєв, заступниця директора Центру інформаційної підтримки бізнесу (м. Миколаїв), керівниця проєкту «COVID-19 Бізнес-клініка» Ольга Раку, голова Клубу Ділових Людей України, голова Мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу Микола Савуляк та інші.


Запрошені спікери поділилися власним досвідом і розказали про:
- функціонування галузевих кластерів в Україні;
- рівень компетентності та вмотивованості підприємців до впровадження у свої бізнес-процеси творчої складової;
- форми, формати та інструменти реалізації креативного потенціалу при веденні бізнесу;
- корисні інструменти для ведення кластерної діяльності в Україні;
- просування кластера в соціальних мережах.
Також учасники мали можливість взяти участь у груповій роботі за галузями в рамках нетворкінгу «Рitch-сесія кластерних об'єднань Донецької області» за допомоги представників інших кластерів».


Під час заходу учасники мали можливість послухати представників бізнесу, які поділилися своїм досвідом та корисними кейсами.
За відгуками учасників заходу, Форум став майданчиком для генерації ідей і стовідсотково дасть поштовх до розвитку ініціатив!Для довідки:
IV Форум «Кластерних та креативних ініціатив» організовано Донецькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.