ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 (050) 477-01-11, +38 (067) 567-01-11

У Києві пройшла Національна конференція «Розвиток членських бізнес-об'єднань України»У Києві пройшла Національна конференція «Розвиток членських бізнес-об'єднань України»Головною метою заходу було представлення напрацювань, спрямованих на зміцнення організаційного потенціалу членських бізнес-об’єднань мікро-, малих та середніх підприємств України

9 листопада 2021 р. у Києві Програма розвитку ООН (ПРООН) за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою провела очно-дистанційну конференцію для лідерів та активних учасників бізнес-об’єднань зі всієї України. На заході, що об’єднав разом майже 200 онлайн- та оффлайн-учасників було представлено лідерську програму для керівників бізнес-об’єднань із компонентом онлайн навчання, а також інші напрацювання проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні».

«Я особливо рада бути сьогодні тут, адже не завжди буває так, що у вас є всі три необхідні складові для успіху», – звернулася до аудиторії Ніколь Рудер, керівниця програм співпраці Посольства Швейцарії в Україні, – «а саме правильна ідея, яка в нашому випадку полягає у розвитку бізнес-об’єднань, надійні партнери, і попит на те що ми робимо. Мені здається зараз нам вдалося поєднати це».

До привітання долучилася Манал Фоуані, заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні: «Підтримка бізнес-об’єднань мікро-, малих та середніх підприємств – це нелегкий процес, сповнений значних викликів, один з яких – фрагментація сектору ММСП. Тому лише об’єднавшись та виступаючи єдиним голосом, ММСП зможуть подолати усі перешкоди та зробити свій вклад у стале економічне зростання України».

«Феномен сучасного лідерства дозволяє людям об’єднувати зусилля для служіння ідеї і створювати бачення майбутнього разом», – так Едуард Мальцев, заступник декана kmbs, пояснив роль лідера у трансформації сучасних бізнес-об’єднань. Він наголосив, що успішні лідери формують стале довкілля, сповідують рівність чоловіків і жінок, говорять мовою багатьох культур та є чемпіонами в боротьбі за спільне благо.

Учасники конференції мали можливість приєднатися до онлайн-компоненту лідерської програми прямо на заході. Також усі зацікавлені представники бізнес-об’єднань України можуть долучитися до неї за посиланням до 13 листопада. Програма включатиме трансляцію п’яти щомісячних одноденних модулів, щотижневі вебінари-консультації та онлайн-події за участі провідних представників експертної спільноти та лідерів думок.

На конференції було представлено Звіт за результатами картування членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств України станом на 2021 рік. Це дослідження містить універсальні критерії класифікації членських бізнес-об’єднань, інструментарій вибору організації для вступу, а також базу з 420 членських БО в Україні.

Також учасники заходу обговорили результати форсайту «Стратегія розвитку ММСБ». Валерій Пекар, викладач kmbs та національний консультант ПРООН, зауважив: «Основним викликом для бізнесу є постійна зміна правил гри. Такий висновок постає з карти основних проблем бізнесу, розробленої в ході форсайту. Ключова проблема для індивідуальних підприємців – це невпевненість у завтрашньому дні, для мікро-бізнесу – високі податки та низька купівельна спроможність. Для малого бізнесу вирішальним стає брак робочої сили. А от середній бізнес найбільше хвилює незахищеність та рейдерство».

Національна конференція «Розвиток членських бізнес-об'єднань України» відбулася в рамках проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що впроваджується ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.


Довідка

Упродовж 2015-2018 рр. ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії впроваджувала першу фазу проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань ММСП в Україні». Її учасниками були сім бізнес-об’єднань, які досягли значних результатів організаційного розвитку.

Ключовим акцентом поточної другої фази проєкту (2019-2023 рр.) є масштабування позитивних результатів та забезпечення їх стійкості, зокрема шляхом розширення членської бази бізнес-об’єднань, посилення їх клієнтоорієнтованості та здатності до продуктивного публічно-приватного діалогу. Поширенню успішного досвіду першої фази проєкту сприяє розширення кола партнерських організацій до 27 бізнес-об’єднань різних типів зі всієї України. До цієї групи входять Торгово-промислова палата України та п’ять регіональних ТПП, п‘ять універсальних бізнес-об‘єднань та дев‘ять галузевих асоціацій.