ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 (050) 477-01-11, +38 (067) 567-01-11

Завдяки об'єднанню зусиль можна розв'язувати питання для розвитку туризму27-го жовтня на базі Донецької ТПП відбулося VІІІ засідання Комітету з підприємництва в сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької торгово-промислової палати (далі - Комітет).

З огляду на обставини, захід відбувався в дистанційному режимі.

У роботі засідання взяли участь близько 60 осіб: представники державної влади, місцевого самоврядування, ВНЗ, профільних державних організацій, банківських установ, бізнес-асоціацій, керівники підприємств.

Засідання відкрили Президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв та зав. відділом краєзнавства та туризму Донецького обласного навчально - методичного центру культури, голова Комітету Валентина Лимаренко.

Максим Ануфрієв проінформував присутніх про захід «DO Invest», який відбувся 19 жовтня в Києві. Там був представлений інвестиційний та експортний потенціал Донецької області. Зокрема, як підкреслив президент ДТПП, Донецька область активно працює над розвитком свого туристичного потенціалу, попри негативний вплив на галузь туризму карантинних обмежень.

Валентина Лимаренко презентувала можливості нашого регіону, зазначивши, що Донеччина має справді унікальні місця, аналогів яким немає ніде у світі й про які повинні знати не лише місцеві жителі, але українці з інших регіонів, і навіть іноземці.

Заступниця начальника управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Аліна Певна проінформувала присутніх про грантові проєкти Донецької облдержадміністрації для суб'єктів туристичної діяльності. З ії допомогою були розглянуті джерела фінансування проєктів розвитку туристичної інфраструктури та шляхи впровадження алгоритму розвитку туристичної галузі в територіальних громадах.

Під час обговорення підіймались гострі питання стосовно аналізу туристичної галузі Приазов’я. Цікавою була доповідь про Стратегію розвитку кластера гостинності в Донецькій області та план дій консультанта з питань розвитку кластерів ПРООН в Україні Валерія Кокотя.

Спортивні масові заходи завжди приваблювали велику кількість туристів, адже це значно кращий спосіб сприйняття культури регіону. На цьому наголосив уповноважений федерації кросмінтону Донецької області Юрій Сазонов.

Керівниця екологічна громадської організації «МАМА-86» (м. Бахмут) Галина Олійникова загострила питання про недостатню освіту місцевих органів влади в деяких питаннях, які стосуються розвитку привабливості нашого регіону.

Всі учасники дійшли спільної думки, що співпраця бізнесу, влади і громади - основа розвитку будь-якої території, але в співпраці вона більш розгалужена і це дає змогу виграти всім.

В ході подальшої роботи була розглянута необхідність підтримки територіальними громадами гастрономічного туризму. Також Валентина Лимаренко проінформувала, що Івано-Франківська торгово-промислова палата (ІФ ТПП) у партнерстві з Італійсько-Німецькою торгово-промисловою палатою (ITKAM) розробили спільний проєкт у сфері сталого туризму. GreenTour Ukraine за підтримки «EU4BUSINESS: ОБ'ЄДНАННЯ КОМПАНІЙ ЄВРОПАЛАТИ» (https://connectingcompanies.eu/index.php/tourism/), який стартує 30 листопада 2021 року.

Максим Ануфрієв запросив присутніх прийняти участь у роботі ІV Форуму кластерних і креативних ініціатив на 12 листопада п.р. - посилання на реєстрацію буде надіслано згодом. Підводячи підсумки роботи засідання Комітету Максим Ануфрієв та Валентина Лимаренко акцентували увагу на можливості всебічної підтримки бізнесу, яку надає Донецька ТПП.

В черговий раз організатори звернулися до присутніх тримати «обратний зв’язок» через секретаріат Комітету за тел.: моб. +38 (050) 347-85-73; е-mail: oleg.bedzay@donetskcci.com (контактна особа - Олег Миколайович Бедзай).