ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 (050) 477-01-11, +38 (067) 567-01-11

Відбулось чергове засідання регіональної ради підприємців Донецької області

22 вересня на базі Донецької ТПП відбулося XXХІІ засідання Регіональної ради підприємців в Донецькій області. З огляду на обставини, захід відбувається в дистанційному режимі. У роботі заходу взяли участь представники державної влади, профільних державних організацій, ВНЗ, керівники підприємств і бізнес - асоціацій - близько 30 осіб. Засідання відкрив Президент Донецької ТПП, голова Регіональної ради підприємців в Донецької області Максим Ануфрієв. У вступному слові Максим Ануфрієв поінформував учасників зустрічі щодо порядку денного, зазначивши, що такий інструмент як Регіональна рада підприємців, є консультативно-дорадчим органом, основне завдання якого - взаємодія з органами влади на засадах партнерства і відкритості щодо зняття зайвих бар’єрів на шляху розвитку підприємництва в області, гармонізації нашого законодавства, в т. ч. і місцевого.

Порядок денний включав в себе наступні питання:

– Інформація про роботу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях.

– Про керамічну галузь як одну з пріоритетних напрямків смарт-спеціалізації стратегії розвитку Донецької області.

– Про актуальні можливості залучення інвестицій в проєкти, розвиток і масштабування бізнесу Донецького регіону.

По першому питанню начальник Управління оренди цілісних майнових комплексів Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій та Луганській областях Тетяна Золіна. Вона зокрема повідомила, що для зручності отримання інформації потенційними інвесторами, Фонд державного майна України запустив кілька інформаційних майданчиків.

Також було наголошено, що кожному бажаючому стати орендарем державного майна в Україні варто ознайомитись із Законом України «Про оренду державного та комунального майна», де визначено основні засади процесу. А безпосередню процедуру оренди прописано у Порядку передачі в оренду державного і комунального майна, схвалений Кабінетом Міністрів 3 червня 2020 року, який набув чинності 16 червня 2020 року. (Постанова КМУ №483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна»).

Заступник директора ТОВ «Дон КЛІО», директор Міжнародного центру незалежних ринкових досліджень Юрій Тупікало розповів про СМАРТ- спеціалізацію як процес підприємницького відкриття. Він зазначив, що процес ідентифікації або вироблення нових продуктів, технологій або послуг мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності.

Одною з розглянутих тем було масштабування проектів. Менеджерка Компанії Crowe Mikhailenko (м. Київ) Ольга Соломка дала корисну інформацію тим, хто хоче привести свій бізнес на міжнародну арену.

Директор Центру розвитку малого та середнього підприємництва Донецької ТПП, відповідальний секретар Регіональної ради підприємців в Донецької області Олег Бедзай наголосив, що Донецька ТПП в черговий раз стала майданчиком для плідного спілкування та запропонував присутнім готувати питання до засідання наступної Ради.