ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

ДІЮ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ПРЕФЕРЕНЦІЙ ЯПОНІЙ ПОДОВЖЕНО ДО 31 БЕРЕЗНЯ 2031 РОКУ


За інформацією Міністерства закордонних справ і Мінфіну Японії, Україна входить до списку 132 країн та регіонів, на які у 2021 фінансовому році продовжує поширюватися дія Генералізованої системи преференцій Японії.
Дію Генералізованої системи преференцій подовжено до 31 березня 2031 року відповідно до Закону Японії «Про частковий перегляд закону про залишок тарифів, що зменшуються», який набрав чинності з 1 квітня 2021 року.
Генералізована система преференцій Японії (далі – ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються та покликана збільшити доходи цих країн від експорту.


ГСП Японії передбачає, що імпорт понад 3 500 видів товарів з України та інших країн, що розвиваються, здійснюється без сплати ввізного мита або зі сплатою мита нижче загального рівня.

ДОВІДКОВО ПРО ГСП ЯПОНІЇ
Заснована 1 серпня 1971 року та діє до 31 березня 2021.
ПРОДУКЦІЯ, що підпадає під преференційний режим імпорту, а саме за ставками ввізного мита нижче загального рівня та нульовими (список):
– сільськогосподарські товари (408 кодів на 9-знаках Митного тарифу Японії): м'ясо та їстівні субпродукти індиків, качок, гусей; сало, цикорій, артишок, картопля, малина, ожина, журавлина, житнє борошно, вівсяна крупа, готова або консервована риба, огірки, корнішони, томати, води мінеральні та газовані, пиво із солоду тощо;
– промислова продукція (3151 код на 9-знаках Митного тарифу Японії): цемент, аміак, гідрооксид натрію, оксид титану, різні види хімічних речовин та мінералів, папір та картон, пряжа лляна, нитки швейні із синтетичних або штучних волокон, головні убори, парасольки, посуд та прибори столові або кухонні; гвинти, болти, гайки та аналогічні вироби, з чорних металів; ножі, ножиці, електроди, вудки, гачки, котушки риболовні; термоси тощо.

Детальна інформація про ГСП Японії наведена на сайті Міністерства закордонних справ Японії www.mofa.go.jp у розділі "Генералізована система преференцій" https://www.mofa.go.jp/policy/economy/gsp/index.html
Сайт Митної служби Японії https://www.customs.go.jp/