ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

Відбулося засідання Комітету з розвитку агропромислового комплексу та природокористування Донецької ТПП


10-го червня відбулося засідання Комітету з розвитку агропромислового комплексу та природокористування Донецької ТПП. З огляду на обставини, захід відбувся в дистанційному режимі. До роботи долучилися 67 учасників: представники державної влади, місцевого самоврядування, банківських установ, профільних державних організацій, ВНЗ, бізнес-асоціацій, керівники підприємств.

Як підготуватись до старту ринку землі, як прийняти на баланс громади землі за межами населених пунктів, які держава передала їм - про це та інше йшла мова під час роботи засідання Комітету.

Засідання відкрив Президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв: акцентували увагу присутніх на можливості всебічної підтримки бізнесу, яку надає Донецька ТПП.


Заступниця директора департаменту - начальник управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації Олена Рибакова наголосила, що 1 липня набирає чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який Верховна Рада ухвалила у березні 2020 року. Він має на меті запустити обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні.

Під час заходу радниця Офісу Президента ТПП України, координатор проекту МАТРА від ТПП України Любов Нестиренко презентувала ІТ інструментарій підтримки тренерської мережі КДК («Компетентність долає корупцію»).

На засіданні виступили заступник начальника відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держспоживслужби в Донецькій області Денис Дібров та головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Олексій Каленик.

Вони доповіли про дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань, нагадали присутнім про необхідність проведення реєстрації пасіки в сільських, селищних радах, ОТГ, приділили увагу заходам, які спрямовані на недопущення отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів та агрохімікатів, а також відповіли на питання уповноваженої особи ГО «Миколаївська спілка бджолярів» Людмили Нагорної.

Директорка Міжнародної благодійної організації Інформаційний центр «Зелене досьє» Тамара Малькова розповіла про Європейський Зелений Курс, який є дорожньою картою заходів, що перетворять Євросоюз на ефективну, стійку та конкурентоспроможну економіку, та визначать засоби перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент до 2050 року. Вона зазначила, що ключовими напрямами ЄЗК є чиста енергія, кліматична дія, будівництво та реновація, стійка промисловість, стійка мобільність, зменшення забруднення довкілля, біорозмаїття, стійка аграрна політика - Стратегія «Від лану до столу».

В ході подальшої роботи професор Луганського національного аграрного університету, голова Координаційної ради ГО «Луганська аграрна дорадча служба» Олексій Кочетков розповів про перспективи реалізації проєкта Європейського Союзу «Вдосконалення вищої сільськогосподарської освіти у Східній Україні».

Також було обрано голову Комітету - голову ГО «Спілка аграріїв Донеччини» Дмитра Штагера. Слід зазначити, що посада була вакантна з червня 2020 року.

Президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв подякував всім, хто долучився до роботи під час засідання Комітету, наголосив на важливості піднятих питань та звернувся до присутніх з проханням формувати пул проблемних питань на чергове засідання Комітету.

Пропозиції слід надсилати до секретаріату Комітету (е-mail: oleg.bedzay@donetskcci.com моб. (050) 347-85-73; контактна особа - Олег Миколайович Бедзай).