ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

ДТПП реалізовує проект "Мрій! Плануй! Дій!"

50 підприємців з міст Донеччини навчалися бізнес-моделі та фінансовому плануванню

Донецька торгово-промислова палата за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» провела бізнес-навчання для керівників та власників бізнесу у Краматорську, Маріуполі та Покровську. Участь у ньому взяли 50 підприємців з міст Донецької області. Через карантинні обмеження частина брала участь у навчанні онлайн.

Тренерки Світлана Насирова та Катерина Ушакова розповідали про бізнес-моделі та фінансове планування.

Учасники дізналися, що таке ціннісна пропозиція, як вибудовувати стосунки з клієнтами, що враховувати у структуру витрат, які фінансові показники має контролювати власник бізнесу і навіщо малому бізнесу фінансове планування.

«Частіше за все малому бізнесу не навчаються, підприємці роблять справу щодня, як можуть, відчувають, інтуїтивно. Зазвичай вони тримають у фокусі кілька задач, але насправді їх набагато більше. Ми на тренінгу аналізували з учасниками їхні сильні та слабкі сторони, дивилися на бізнес-процеси, можливості їх покращення. Такі інструменти, як бізнес-модель, фінансове планування допомагають підприємцям структурувати свій бізнес, застерегти від помилок, допомогти побачити можливості», - сказала бізнес-консультантка Катерина Ушакова.

Під час бізнес-інтенсиву учасники виконували практичні завдання – створювали бізнес-моделі та робили самоаналіз бізнесу.

«Я зрозуміла, що мені важко назвати свої сильні та слабкі сторони, оцінити ринок, своїх конкурентів. Коли я щось планую, то не враховую усі витрати, але потім виявляється, що вони зростають. Цьому ми вчилися на тренінгу, я почула для себе багато корисних порад стосовно планування, структурування витрат, фінансових показників бізнесу. Сподіваюся, що це стане моєю точкою росту надалі», - поділилася враженнями підприємниця з Олександрівки Ніна Радченко, яка має садовий центр.

Наступні модулі бізнес-навчання будуть присвячені маркетингу, продажам і переговорам, вони заплановані на листопад і грудень.

Джерело - "Бізнес-Схід"