ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

Бізнес Донеччини націлений на розвиток туризму

23-го квітня пройшло чергове засідання Комітету підприємництва в сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької ТПП.
Під час роботи були розглянуті перспективи розвитку туристичної діяльності на Донеччині, поточний стан галузі та її основні проблеми.
З огляду на обставини, зустріч пройшла в дистанційному режимі. До роботи долучився 41 учасник: представники державної влади та місцевого самоврядування, ВНЗ, профільних державних організацій, бізнес-асоціацій, керівники підприємств.
Вітаючи присутніх президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв зазначив, що туризм займає важливе місце в економічному комплексі регіону та країни. А розв'язання питань, пов'язаних з розвитком туризму, адаптація до мінливих зовнішніх і внутрішніх умов, сприяють формуванню тенденцій розвитку довгострокових перспектив.
Перспективним напрямком економічного зростання та створення позитивного іміджу громад є розвиток туризму, в основі якого є власна ідентичність та місцевий колорит. Однак, як переконана керівниця управління культури та туризму Донецької облдержадміністрації Аліна Певна, першочерговим завданням на сьогодні має стати напрацювання дорожньої карти з метою розв'язання ключових питань формування туристичної інфраструктури.
Аліна Певна наголосила, що для розвитку туристичної галузі необхідно працювати комплексно, враховуючи географічно-територіальний, ресурсний, маркетинговий, соціальний, управлінський та інфраструктурний аспекти.
Прикладом успішного досвіту поділилася з членами Комітету начальник відділу інвестиційної діяльності виконавчого комітету Лиманської міської ради Наталія Авдєєнко. Вона розповіла, що Лиманська ОТГ стала переможцем соціального проєкту Brandville, спрямованого на підвищення іміджу села через побудову бренду для розвитку місцевих активностей та туризму.
Також в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка Східної України», який впроваджується компанією DAI Global LLC та маркетингової стратегії тепер Лиманська ОТГ має промоційний відеоролік, який вже став справжньою «візитівкою» Лиманщини.
До речі, ролик можна переглянути за посиланням
Завдяки спільній роботі Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» (USAID ERA), Zruchno Travel і Bulanov büro єдиний туристичний бренд отримало і Приазов’я.
Саме про те, що туристичний бренд Азовського регіону є чудовим інструментом позиціювання та просування туристичної дестинації, розповів керівник Сектору туризму Проєкту USAID ERA Олександр Файнін.
уже змістовною і цікавою частиною його доповіді стала інформація про грантові можливості, якими мають скористатися громади, які прагнуть розвивати свій власний туризм.
Володимир Родченко, професор Харківського університету ім. Каразіна, розповів про перспективи смарт-спеціалізації - інноваційної системи для регіональних економік, яка має визначати пріоритетні сфери, в яких громади та регіон мають конкурентні переваги або мають потенціал генерувати заснований на знаннях розвиток і здійснювати економічні перетворення.
Голова Комітету, зав. відділу краєзнавства та туризму Донецького обласного навчально-методичного центру культури Валентина Лимаренко проінформувала присутніх про проведення в травні 26-ї туристичної виставки UITT: «УКРАЇНА — Подорожі та Туризм».
Було вирішено й організаційне питання — переобрано заступника голови Комітету.
Підсумовуючи захід президент ДТПП Максим Ануфрієв подякував членам Комітету і всім присутнім за плідну роботу і ще раз наголосив, що Донецька торгово-промислова палата є надійним партнером для представників бізнесу Донеччини, а також залишається відкритою платформою для конструктивного спілкування.