ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

Відбулося засідання Комітету підприємців харчової та переробної промисловості Донецької ТПП

21 квітня 2021 року на online-платформі ZOOM відбулося чергове засідання Комітету підприємців харчової та переробної промисловості Донецької ТПП.
Порядок денний засідання складався з досить великого спектру питань, спрямованих на підтримку суб’єктів господарювання харчової та переробної промисловості Донецької області. У роботі взяли участь 42 учасники: представники державної влади, місцевого самоврядування, ВНЗ, профільних державних організацій, бізнес-асоціацій, керівники підприємств.
Учасників зустрічі привітав президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв. Він відмітив, що результатом плідної та активної діяльності Комітету є поступовий фактичний перехід його статусу від регіонального об'єднання до всеукраїнського.
Продовольча безпека є однією із ключових цілей сталого розвитку та важливою складовою національної безпеки країни. Про це йшлося в доповіді голови правління ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України» Лариси Старікової «Про виконання вимог світових ринків до харчової продукції».
Вона зазначила, що відповідальність за безпечність харчових продуктів несе виробник, а ось контроль – на боці держави, в рамках функцій і компетенцій Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
- Підприємствам складно і недоцільно самому занурюватися в нюанси, пов‘язані з дотриманням вимог законодавства, систем міжнародної сертифікації. Це мають робити для них спеціально підготовлені фахівці, – зазначила Лариса Старікова.
Дуже цікавою і корисною була інформація, яку надав директор ТОВ «Аліментаріус СМ» (м. Суми), сертифікований тренер проєкту МАТRА Олександр Гоман. Його доповідь про ключові питання підготовки бізнесу до державних перевірок і взаємодію з інспекторами викликала неабиякий інтерес і численні питання в учасників засідання.
Про необхідність захисту бізнесу від фальсифікату та контрафакту доповів завідувач кафедри прикладного матеріалознавства та технології конструкційних матеріалів СумДУ, д.т.н., професор Костянтин Дядюра. Визнаючи, масштаб проблем, водночас експерт зазначив, що в цій царині є не лише негатив. Держава намагається покращити стан якості продуктів. Контроль зараз перебуває у процесі гармонізації з європейськими вимогами та багато чого вже зроблено.
Про те, що для всіх мешканців Донеччини відкрив свою лінію Call-центр регіональної служби зайнятості, створений за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру, нагадав заступник директора Донецького обласного Центру зайнятості Олег Климович.
Підбиваючи підсумки роботи засідання, президент ДТПП Максим Ануфрієв та голова Комітету Олександр Ахунзянов акцентували на можливостях всебічної підтримки бізнесу, яку надає Донецька ТПП.
В черговий раз організатори закликали підприємців тримати зв’язок через секретаріат Комітету
за тел.: моб. +38 (050) 347-85-73;
Контактна особа - Олег Миколайович Бедзай