ГАРЯЧА ЛIНIЯ +38 067 567-01-11

Малий та середній бізнес — основа міцної економіки Донеччини

20 квітня президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв взяв участь у Конференції «Політика розвитку МСП на регіональному та місцевому рівнях: рекомендації та інструменти».
Конференцію організовано Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки проекту FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business. Захід присвячений питанням планування розвитку малого та середнього підприємництва на рівні регіонів та територіальних громад.
- Донецька торгово-промислова палата як найбільша бізнес-асоціація регіону визначає для себе основи внутрішньої політики - це постійне находження на вістрі розв’язання проблем, які гальмують розвиток МСП; виконання основної та найважливішої функції - захист прав та представлення інтересів МСП. Наш девіз в роботі з малим бізнесом можна висловити стисло: «Від політики підтримки через політику розвитку до політики партнерства», - зазначив Максим Ануфрієв. - Красномовний факт - з 800 провідних підприємств-членів Донецької ТПП - понад 70 відсотків сьогодні - це малий бізнес Донецької області.
За словами президента ДТПП, малий та середній бізнес - це тисячі робочих місць, основа для регіонального розвитку та формування міцного середнього класу. Тож наразі важливо втримати малий бізнес «на плаву».
- З 2003 року Донецька ТПП бере активну участь в формуванні та реалізації Регіональних програм розвитку малого та середнього підприємництва. Ми виступали одним з розробників двох Стратегій розвитку МСБ в Донецькій області, - зазначив у своєї доповіді Максим Ануфрієв. - Не став виключенням і минулий 2020 рік: за участі провідних експертів палати було розроблено нову Стратегію розвитку Донецької області на період до 2027 року та Регіональну програму розвитку малого і середнього підприємництва в Донецькій області на 2021-2022 роки.

Слід зазначити, що у 2020 році завдяки допомозі проекту Європейського Союзу FORBIZ, для розробки Стратегії були залучені фахові експерті з міжнародним досвідом, застосовані сучасні методики і моделі стратегічного планування, головним елементом розробки Стратегії виступила Смарт-спеціалізація. Також було проведено широкомасштабне опитування населення, яке охопило 3,8 тис. жителів регіону.

Проекти обох документів широко обговорювались в ділових колах Донецької області, у тому числі на засіданнях галузевих Комітетів Донецької ТПП. Сьогодні ефективно функціонують 6 галузевих Комітетів: Комітет по малому та середньому бізнесу, з розвитку агропромислового комплексу, з розвитку жіночого підприємництва, з підприємництва в сфері туризму, підприємців харчової та переробної промисловості, з питань інформатизації, інформаційно-комунікаційних технологій.

В обговореннях різних питань, у тому числі і тих, що стосуються Стратегії та Програми у 2020 році, брали участь понад 370 осіб, серед яких представники усіх всіх зацікавлених сторін від органів влади до представників бізнес-спільноти. Результати обговорень та внесення пропозицій від членів Комітетів допомогли внести зміни та зробити кінцевий варіант документів більш ефективним та орієнтованим на результат.

За думкою більшості учасників обговорень, обидва документи стануть робочою картою для всіх стейкхолдерів в напрямку ефективного розвитку бізнес-середовища регіону.

Сьогодні на нашу думку, Регіональна програма та Стратегія своїм пріоритетом повинна визнати реальну підтримку саме бізнесу і людям; допомогти охочим знайти себе в бізнесі, створити можливість надати комфортні умови та допомогти в реалізації своїх бізнес-ідей з метою зниження соціальної напруженості, ефективного розвитку і створення нових робочих місць.

Заходи Програми багато в чому торкаються розв'язання цих проблем. Донецька ТПП традиційно виступає одним з основних виконавців Програми: зокрема, в напрямках роботи з обговорення актуальних питань розвитку підприємництва; інформаційно-консультаційній підтримки суб’єктів підприємницької діяльності, у т.ч. в рамках міжнародних грантових програм та програм технічної допомоги щодо інноваційного розвитку; проведення інформаційних кампаній з просування товарів та послуг, вироблених МСБ області на регіональних та зовнішніх ринках; залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до участі у місцевих, регіональних, міжрегіональних, міжнародних виставково-ярмаркових заходах, форумах, фестивалях тощо.

Також значним напрямком реалізації поставлених завдань Програми є всебічна популяризація підприємницької діяльності. Донецька торгово-промислова палата за підтримки Донецької облдержадміністрації та Регіонального фонду підтримки підприємництва по Донецькій області ініціювала проведення рейтингової програми-конкурсу «Підприємець року»; Регіонального конкурсу молодіжного жіночого підприємництва «Чому я обираю власний бізнес». Це пошук тих «героїв», які роблять бізнеси в неочевидних сферах, які несуть особливу цінність людям, розв'язуючи нагальні питання нашого суспільства.

На закінчення свого виступу президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв запевнив присутніх, що Донецька ТПП завжди відкрита для тісної, прозорої та ефективної співпраці з усіма зацікавленими сторонам - органами державної влади та місцевого самоврядування, бізнесовими структурами та підприємцями для досягнення однієї спільної мети — економічної стабільності в діяльності малого бізнесу регіону та України в цілому.

Додамо, що до роботи Конференції долучилися 225 учасників. Старша радниця щодо питань політики малого та середнього підприємництва проєкту FORBIZ Ольга Красовська зазначила, що Донецька ТПП - є надійним партнером Проєкту і прикладом роботи для регіональних палат.