+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Банки ввели пільги за виплатами кредитів

Банківська система України підійшла до кризи, спровокованої пандемією коронавірусу, в досить стійкому стані, що має пом'якшити удар по економіці країни. При цьому багато фінансових установ демонструють соціальну відповідальність і вводять пільги для своїх клієнтів з виплати кредитів, щоб не допустити хаосу.

Національний банк України (НБУ) рекомендував комерційним банкам ввести "кредитні канікули" для населення і бізнесу. Передбачається, що на час дії карантину фізичні та юридичні особи отримають якесь послаблення з виплати відсотків і тіла кредиту (при цьому мова не йде про списання боргів). Уже після відновлення повноцінної роботи будуть прийматися рішення про реструктуризацію заборгованості, яка утворилася за час карантину.

Дякі з банків із розумінням поставилися до ситуації, що склалася.

Лідерами у сфері споживчого кредитування в Україні є "ПриватБанк" та "Альфа-Банк Україна".

Так, "Альфа-Банк Україна" розробив програму "кредитних канікул", яка дозволить клієнтам фінустанови, в разі необхідності, взяти паузу на два місяці з внесення платежів за кредитами. "Кредитні канікули" доступні клієнтам банку, які мають від нього кредитну карту, кредит готівкою або кредит без застави на купівлю товарів.

Важлива умова: станом на 1 березня 2020 року у клієнтів не повинно бути простроченої кредитної заборгованості. При цьому, якщо на цей час заборгованість була, "Альфа-Банк Україна" запропонує варіанти її реструктуризації.

Також "Альфа-Банк Україна" з 1 березня до 30 квітня 2020 року не буде застосовувати штрафи та пені за кредитами, а також підвищувати процентні ставки по кредитах, за якими клієнти допустять прострочення платежів. Більш детальна інформація про кредитні канікули міститься на сайті банку.

Державний "ПриватБанк" також оголосив "кредитні канікули". Вони призначені для клієнтів малого та середнього бізнесу і підприємців з 1 березня до кінця травня. Канікули введені як по кредитах без простроченої заборгованості, так і по кредитах, що не були погашені вчасно. Вимогу обов'язкового щомісячного обнулення лімітів перенесено на кінець травня поточного року.

Ще один державний банк - "Ощадбанк" - надає "кредитні канікули" своїм клієнтам з числа мікро- та малого бізнесу. Підприємці зможуть скористатися відстрочкою платежів по тілу кредиту до трьох місяців за кредитами в формі невідновлюваної кредитної лінії та строкового кредиту.

"Кредитні канікули" "Райффайзен Банку Аваль" будуть діяти для всіх клієнтів малого та середнього бізнесу. Пільговий період становитиме три місяці. У банку, крім кредитних канікул діють такі програми для бізнесу, як перенесення платежів, пролонгація кредиту, капіталізація відсотків, рефінансування.

Деякі банки вводять кредитні пільги не тільки для бізнесу, а й для населення. Перший український міжнародний банк (ПУМБ) не застосовуватиме штрафні санкції з 1 березня по 30 квітня, а також підвищувати процентні ставки для клієнтів, які не зможуть своєчасно погашати свої платежі за кредитом із 1 березня по 31 травня. Крім того, для сумлінних позичальників ПУМБ ввів програму "кредитних канікул" терміном на три місяці.

Credit Agricole, у свою чергу, тимчасово вводить спрощені умови користування кредитними картами: в період із 1 березня по 30 квітня для всіх карток із встановленими кредитними лімітами скасовано всі штрафні санкції, в тому числі штрафи за прострочену заборгованість, а також зменшено суми обов'язкового платежу.

Власники кредитних карток "ТАСкомбанк", які не мають простроченої кредитної заборгованості, зможуть скористатися "кредитними канікулами", які будуть діяти протягом трьох місяців - до 31 травня. У цей період можна не вносити щомісячний мінімальний платіж за карткою, також у цей період не будуть нараховуватися штрафи і комісії.