+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

ВІДСУТНІСТЬ КОШТІВ НЕ МОЖЕ ВВАЖАТИСЯ ФОРС-МАЖОРОМ

За наявності офіційного звернення заявника, який не може вчасно виконати свої зобов'язання через відповідні форс-мажорні обставини, в тому числі карантин, Торгово-промислова палата України продовжує видавати сертифікати, що засвідчують форс-мажор.

При цьому використовується стандартна процедура, з якою можна ознайомитись на сайті ТПП України або отримати детальну консультацію у юристів Палати.

Важливо розуміти, що лише наявність події форс-мажору автоматично не звільняє від відповідальності сторону, що посилається на неї.

Стороні, яка посилається на форс-мажор, необхідно довести, що вона не могла уникнути наслідків події форс-мажору, на яку вона посилається.

Звертаємо увагу, відповідно до законодавства України та міжнародної практики до форс-мажору не відносяться: відсутність необхідних коштів або відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобовязань; недодержання своїх обовязків контрагентом боржником.

Тому, відповідаючи на стандартні запитання щодо неможливості виконання кредитних, лізингових, орендних зобовязань та ін., повязаних із відсутністю коштів, це не буде вважатися форс-мажорними обставинами.

У такому випадку ТПП України рекомендує, посилаючись на форс-мажорні обставини, звертатися до банків, Державної фіскальної служби та інших організацій, перед якими ви не можете виконувати фінансові операції в зв'язку з відсутністю коштів.

Також звертаємо вашу увагу, що за практикою засвідчення форс-мажорних обставин сторона не може посилатися на форс-мажорні обставини, які існували на момент укладання договору та які можна було передбачити.

Це завжди треба враховувати.