+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Донецька ТПП долучилась до обговорення змін до Конституції України з питань децентралізації

У Краматорську під час засідання Ради розвитку громад і територій при Донецькій облдержадміністрації обговорили зміни до Конституції України з питань децентралізації.  Участь у обговоренні взяли віце-прем’єр міністр України – міністр розвитку громад і територій Денис Шмигаль, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова Донецької облдержадміністрації  Павло Кириленко, народні депутати, представники органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства.

Очільник області відзначив важливу роль реформи децентралізації у подальшому розвитку країни.

Для того, щоб реформа децентралізації мала позитивний результат усі мають дотримуватись чинного законодавства. Сьогодні ми маємо чітко визначити так звані «червоні лінії» - ті виклики, які можуть постати після завершення реформи перед органами місцевого самоврядування. Щоб їх уникнути усі мають пам’ятати про власну відповідальність та неухильно виконувати закони, що регламентують діяльність ОТГ, - наголосив Павло Кириленко.

Президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв в своєму виступі теж зазначив, що процес децентралізації потребує багатьох перетворень і це стосується не тільки державної влади та органів місцевого самоврядування, але й тих організацій та установ, які працюють на регіональному рівні, та виконують делеговані представницькі функції та повноваження. До таких організацій належить і система регіональних торгово-промислових палат.

- Донецька ТПП - найкрупніша бізнес-асоціація регіону, яка представляє інтереси сотень підприємств - від монстрів вітчизняної промисловості  до невеличких сімейних бізнесів. Сьогодні вони – амбітні представники українського бізнесу, формують політику сталого розвитку територій міст та районів. І торгово-промислова палата є, й сподіваюсь, завжди буде поруч – як надійний партнер і помічник, - підкреслив Максим Ануфрієв. -  Зміни до Конституції дійсно потрібні. Законодавство, що регламентує адміністративно-територіальний устрій в Україні, є морально застарілим та недосконалим. Але ці зміни потрібно робити виключно у тісної комунікації з суспільством – місцевим самоврядуванням та регіональними експертами.

Наступним етапом обговорення стане збір, обробка та систематизація пропозицій від органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які опікуються питаннями розвитку міст та територій.