+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Про що нам говорять штрих-коди?

У сучасних умовах сфера виробництва і торгівлі вимагає максимальної автоматизації. У пріоритеті економія ресурсів, часу, необхідність отримання оперативної інформації про рух товарів. Початку автоматизації процесу обліку товарів, поліпшення і прискорення процесу обслуговування покупця послужив винахід штрихового коду. Штрихове кодування — всесвітньо прийнятий спосіб маркування товарів. Понад мільйон користувачів в 140 країнах світу застосовують систему GS1 - єдину міжнародну систему стандартизації.

Штриховий код — це «смугастий помічник», послідовне чергування штрихів і проміжків певного розміру білого і чорного кольору, за допомогою яких кодуються букви, цифри та інші символи. Покупцеві, звичайно, цікаво дізнатися, що ж закодовано в «смужках зебри». Перші три цифри — це можливість «дізнатися» країну, наступні чотири - «шифр» виробника, в наступних п'яти закодований сам товар і остання цифра — контрольна.

Роль контрольної цифри величезна, вона дозволяє безпомилково визначати, чи правильно зчитаний штриховий код, чи не є він підробленим, чи не здобуваємо ми фальсифікат. Невеликий бонус від фахівців Донецької ТПП. Кожен, як користувач будь-якого товару, може самостійно визначити справжність штрихового коду. Представляємо алгоритм розрахунку контрольної цифри ЄAN-13:

1. Підсумувати цифри на парних позиціях;

2. Результат пункту 1 помножити на 3;

3. Підсумувати цифри на непарних позиціях;

4. Підсумувати результати пунктів 2 і 3, відкинути десятки, тобто залишити від отриманої суми останню цифру;

5. Нарешті, з 10 віднімаємо число з п.4 і отримуємо контрольну цифру.

Як ми говорили вище, по штриховому кодуванню споживач може дізнатися країну-виробника. Однак і тут є свої особливості. Якщо зазначена на етикетці країна-виробник не збігається з даними штрих-коду, це не означає, що перед вами підробка. Деякі фірми, виробляючи товари в одній країні, реєструються в інший або розміщують в третіх країнах свої філії й кодують продукцію на території реалізації. Але, як правило, в більшості випадків товар маркується в країні виробника продукції.

Важливо знати, що до якості товарів штрихкод не має відношення, це не його призначення.

Закодована в штриховому коді інформація автоматично зчитується за допомогою спеціальних пристроїв — сканерів. Саме наявність штрихкоду дає реальну можливість стати учасником продаж не тільки на стихійних ринках, а й зайняти гідне місце в мережі супер- і гіпермаркетів. Отже, наявність штрихового коду, як необхідного і незамінного атрибута продукції на пакуванні необхідне!

Саме ця маленька «зебра» дозволяє автоматизувати облік товару, процеси його транспортування і продажу, знижує комерційні витрати і, при необхідності, дозволяє вийти на конкретного постачальника або виробника товару.

А ось відсутність штрихового коду безпосередньо знижує рівень конкурентоспроможності, ускладнює або робить неможливим реалізацію товару в роздробі.

Бізнес Донецького регіону стрімко розвивається в багатьох сферах діяльності: від виробництва крафтової харчової продукції до виготовлення ексклюзивних ювелірних та керамічних виробів. І кожна група товарів «Зроблено в Донбасі» має бути гідно представлена в усіх регіонах України!

Наявність штрихового коду - можливість пройти свій бізнес-шлях зростання набагато легше!

Донецька торгово-промислова палата, як офіційний представник Асоціації Товарної Нумерації України GS1-Україна, пропонує повний спектр послуг в підготовці і оформленні документів, необхідних для реєстрації підприємства в Асоціації (членство в Асоціації є необхідною умовою), а також документів на присвоєння штрихкодів.

Право на використання штрихового коду підтверджується Свідоцтвом Асоціації Товарної Нумерації України GS1-Україна, офіційним представником в Україні Міжнародної організації GS1.