+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

ЄС запускає програму фінансування для підтримки МСП на Сході України

Європейський Союз виділив 9,5 млн євро для підтримки малого та середнього підприємництва на Донбасі.


У грудні 2019 року було підписано угоди про фінансування між Німецько-українським фондом і установами-фінансовими партнерами ("ОТП Лізинг", Ощадбанк, Укргазбанк) по реалізації програми FinancEast, яка фінансується Європейським Союзом через KfW в рамках ініціативи ЄС EU4Business, зазначено на сайті Представництва Європейського Союзу в Україні, повідомляє «Бізнес-Схід».

Програма спрямована на відновлення фінансування малого та середнього підприємництва у підконтрольних районах Донецької і Луганської областей, економічне відновлення Донбасу і підвищення його інвестиційної привабливості.

Виділений грант передбачає компенсацію до 50% вартості інвестиційних проєктів, які будуть фінансуватися "ОТП Лізинг", "Ощадбанком" і "Укргазбанком".

Зокрема, проєкти можуть передбачати придбання в лізинг або в кредит сільськогосподарської техніки, устаткування і транспортних засобів, монтаж, будівництво або реконструкцію приміщень, введення їх в експлуатацію.

KfW - німецький державний банк розвитку, штаб-квартира якого знаходиться у Франкфурті. Виконавцем програми виступатиме німецько-український фонд.

«Завдяки цьому гранту Європейський Союз сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року, підтримуючи стійке економічне та соціальне відновлення і, тим самим, сприяючи миру та примиренню на Сході України», - сказав Фредерік Куне, перший радник Представництва ЄС в Україні, керівник відділу «Місцевий та людський розвиток», Представництва Європейського Союзу в Україні.

Уже з 20 грудня підприємці зможуть звертатися до регіональних відділень фінансових установ-партнерів та отримувати кошти у лізинг чи кредит.

Більш детально з умовами програми можна ознайомитися на сайті.

За додатковою інформацією звертайтеся до Наталії Черненко  за телефоном +380 97 903 15 15, або за ел.адресою: nataliia.chernenko@brandcom.com.ua