+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ БЕРЕ АКТИВНУ УЧАСТЬ В РОЗРОБЦІ ТА ОБГОВОРЕННІ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ІНСТИТУТ БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА

Президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв взяв участь у зустрічі, яку провів бізнес-омбудсмен Марчін Свєнціцький з членами ТПП України, керівництвом регіональних торгово-промислових палат та бізнес-спільнотою.

Серед основних проблемних питань, з якими звертається представники бізнесу до установи бізнес-омбудсмена: звернення за допомогою у оскарженні результатів податкових перевірок, електронне адміністрування ПДВ, як найпоширеніша податкова проблема для підприємств, дії державних регуляторів, митні питання та дії Міністерства юстиції.

«Командою бізнес-омбудсмена готуються системні та квартальні звіти, які є «лакмусовим папірцем», де можна побачити тенденцію покращення чи погіршення стану щодо порушення прав бізнесу державними органами. Так, наприклад, відповідно до рекомендацій Ради був підвищений пороговий розмір фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів, єдиного соціального внеску, починаючи з якого діяння вважалось би кримінальним правопорушенням. Це повинно суттєво зменшити тиск на бізнес», – сказав Марчін Свєнціцький.

Зазначимо, що ТПП України з самого початку створення установи бізнес-омбудсмена є активним членом Наглядової Ради бізнес-омбудсмена та партнером Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу, якою опікується Рада бізнес-омбудсмена.

Інституція бізнес-омбудсмена ефективно та за міжнародними принципами працює в Україні вже протягом п’яти років. Однією з ключових цілей Ради бізнес-омбудсмена є підвищення прозорості діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємств, які належать державі або контролюються нею, та надання допомоги у попередженні порушень законних інтересів підприємств.

Серед основних проблемних питань, з якими звертаються представники бізнесу до установи бізнес-омбудсмена, – допомога в оскарженні результатів податкових перевірок,  електронне адміністрування ПДВ, як найпоширеніша податкова проблема для підприємств, дії державних регуляторів,  митників та Міністерства юстиції.   

Справка Донецької ТПП. Марчін Свєнціцький – польський політик та економіст, колишній міністр зовнішньоекономічних зв'язків та заступник міністра економіки і мер Варшави, останні 8 років  був депутатом польського Сейму, заступником голови української парламентської групи.  Він консультував український уряд з реформи децентралізації у 2014–2015 роках і очолював проєкт ЄС-ПРООН «Блакитна стрічка» у Києві у 2007–2011 роках.