+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Tender Together: підвищення рівня співпраці та довіри МСБ при спільній участі у державних закупівлях


На початку листопада 2018 року Українська Асоціація Меблевиків спільно з Українською Асоціацією Візуальної Індустрії та Донецькою торгово-промисловою палатою отримали грант для втілення проекту, який реалізується за підтримки Швейцарського бюро співробітництва. Назва проекту: “Підвищення рівня співпраці та довіри при спільній участі у міжнародних та національних державних закупівлях”.

В Україні активно працює більше 50 асоціацій, які об’єднують представників малого та середнього бізнесу. Підприємці об’єднуються в асоціації чи інші форми організацій для спільного вирішення проблем та обміну досвідом, а також захисту своїх інтересів. Оскільки, представникам малого та середнього бізнесу досить складно конкурувати із великим бізнесом та міжнародними компаніями все актуальнішою ставала ідея об’єднання малих компаній для можливості брати участь в міжнародних та внутрішніх тендерах.

Представники МСБ значно гнучкіші і швидше можуть переналаштувати свої процеси для виготовлення того чи іншого типу продукції і лише разом можуть гарантувати необхідний для замовника об’єм замовлення у встановлені строки.
На жаль, серед представників МСБ існує певний рівень розчарування і недовіри до участі у міжнародних та внутрішніх тендерах, до того ж, зазвичай такі об’єднання МСБ мають погано налагоджені системи комунікації між підприємствами і не завжди мають політики доброго врядування та доброчесності.

Для вирішення цих проблем в рамках проекту нашими експертами було розроблено модель об’єднання представників МСБ для спільної участі в тендерах. Також розроблені політики, які допоможуть організаціям, що об’єднують МСБ стати більш відкритими та дозволять знизити рівень недовіри до участі у спільних комерційних проектах.

За перший триместр грантового проекту розроблено та опубліковано три посібники для представників МСБ України:

Посібник про публічні закупівлі на зовнішніх ринках країн GPA
Буклет містить загальні дані про державні закупівлі на зовнішніх ринках країн, що є сторонами Угоди GPA WTO; інформацію про державні закупівлі за галузями; аналітику про участь, специфічну галузеву інформацію.
Автор: Тарас Шимко.

Guidelines для українських компаній щодо участі в міжнародних та українських публічних закупівлях
Посібник містить стандарти, основні вимоги, щодо сертифікації та кваліфікації, набір документів.
Автори: Анна Севостьянова (Anna Sevostyanova), Тарас Шимко.

• Посібник «Створення об’єднання МСБ для спільної участі у публічних тендерах. Внутрішні політики для об’єднань МСБ».Посібник містить алгоритми та нормативну базу для створення об`єднання МСБ для спільної участі в публічних тендерах. Зразки угод, типові положення політики, процедури, правила виключення із об`єднань МСБ для участі в спільних тендерних торгах, правила взаємодії між представниками МСБ. Для більш ефективної та прозорої роботи партнерських організацій розроблено 4 внутрішні політики: «Політика про управління договірною діяльністю», «Доброчесність та відповідність вимогам», «Правила щодо комунікації», «Виключення учасника із консорціуму».
Автор: Юлія Стріковська
Переходьте за посиланням завантажуйте посібники і користуйтеся ними.

Попереду ще багато корисної інформації.