+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

В Донецькій ТПП вчили мистецтву діалогу та ведення перемовин

У Донецькій ТПП 14 травня відбувся воркшоп на тему: «Мистецтво діалогу через ненасильницьке спілкування. Бізнес перемовини і не тільки...», участь в якому взяли керівники державних та приватних підприємств, вчителі, керівники та члени громадських організацій та об’єднань, громадські діячі.


Тренерами виступили:співробітник кафедри психології та розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; сертифікований фахівець з відновних практик та з практичної фасилітації; медіатор, тренер, коуч Марина Акімченкова та директор Центру медіації Донецької ТПП, юрист, адвокат, медіатор, психолог Олена Жорник.


Конфлікти, суперечки і непорозуміння є невід’ємною складовою нашого життя. Дуже часто вони спричинені різноманітними вимогами, правами, іноді і банальним небажанням поступитися, та окрашені широкою гамою почуттів і емоцій сторін конфлікту.
Тому, на воркшопі багато уваги приділили питанням почуттів та емоцій, що виконують функцію відображення суб'єктивного відношення людини до оточуючого середовища та до себе самої.

Присутні розбиралися, як емоції та переживання інформують про те, що на даний момент є найбільш актуальним для людини, наскільки ефективно йде процес задоволення потреб, наскільки великі перепони, та що необхідно виділити як головний фактор даного моменту життєдіяльності.


Мистецтво ведення перемовин вже давно впливає на правову культуру і на культуру ведення спорів в різних країнах у культурах. Воно акцентує увагу на власній відповідальності та характеризується ефективністю, повагою до партнерів і знаходженням результату, який відповідає інтересам сторін, що сприяє подальшому розвитку дружніх та партнерських стосунків.

" Тренінг пройшов на одному диханні. Кожен  був залучений в процес і міг ділитися своїми емоціями, своїми поглядами на запропоновані ситуації. На практичних заняттях ми навчилися застосовувати отримані знання для вирішення конфліктних ситуацій.  Протягом усього тренінгу атмосфера в групі сприяла позитивному мисленню", - ділилися своїми враженнями учасники.


Учасники воркшопу отримали як теоретичні інструменти, так і необхідні практичні навички і методики побудови діалогу, які допоможуть спілкуватися з бізнесом, владою та громадою, тощо. Отриманими навичками та інструментами учасники воркшопу зможуть успішно користуватися у будь-якій професійній сфері та у приватному житті.