+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Інтерактивна зустріч в рамках реалізації україно-німецького проекту "Агролабораторія GREENEnergy / GREENWave"

Що потрібно знати та опанувати, щоб розпочати власну справу?

Запорукою експертності та фаховості робітника є, насамперед, «м’які» (softskills) та професійні (hardskills) знання та навички, які можна набути в програмах професійного та особистого навчання.

А які саме навички необхідно здобути для успішного кар'єрного росту та впевненості? Що впливає на вибір тих або інших навичок? Обговоренню цих та інших питань була присвячена інтерактивна зустріч в рамках реалізації спільного україно-німецького проекту «Агролабораторія «GREENEnergy / GREENWave» в Донецькій області, одним з компонентів якого є покращення передумов для набуття дорослими професійних знань та навичок.


Організатори зустрічі ставили за мету: 
- сприяти налагодженню діалогу між представниками бізнес-асоціацій (Донецька ТПП), міжнародних донорських організацій та проектів та держави (Донецький обласний центр зайнятості) з питань навчання актуальним знанням та професійним навичкам (soft and hard skills), а також особистого розвитку;
- висвітлити кращі практики та досвід, зокрема німецький;
- підвищити рівень поінформованості стосовно потенційних можливостей покращення ситуації завдяки проектам міжнародної технічної допомоги та регіональним програмам щодо навчання актуальним знанням та професійним навичкам (soft and hard skills), а також особистого розвитку.


У заході взяли участь представники організацій, що реалізують проекти та програми міжнародної технічної допомоги на Донеччині: GIZ, USAID, UNDP, DRC, People in need, Triangle Generation Humanitaire, МБФ «Карітас України», ADRA. Завдяки заходам та підтримці цих організацій мешканці сходу країни вже декілька років поспіль мають змогу розпочати або масштабувати власну справу, опанувати сучасні особисті або професійні навички. Учасники зустрічі жваво обговорювали основні досягнення та кращі практики, проблеми та виклики, а головне – перспективи та майбутні тренди.


За результатами дискусії було зазначено, що до ТОП пріоритетних трендів навчання та особистого розвитку в регіоні можна віднести:
- зростання актуальності набуття професійних знань та навичок (hardskills);
- необхідність розвитку навичок критичного та стратегічногомислення як однієї з ключових компетенцій;
- поширення гейміфікації та навчання через кейси як інструменти, що сприяють більшій «включеності» та залученості;
- набуття сучасних знань за напрямами: «суспільство», «технології», «економіка», «робота», «цінності».


Ініціатором дискусії стала Донецька торгово-промислова палата, яка є потужним майданчиком для обговорення найбільш актуальних в регіоні проблем та питань. Крім того, Донецька ТПП є одним з виконавців німецько-української програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.