+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Анти-конференція Export Talks: переваги та недоліки експорту

«Наша мета – мотивувати вас розвиватися, відкривати світ для свого бізнесу та бути успішними»,– привітав віце-президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв учасників анти-конференції “Export Talks”, яка відбулася 21 листопада в Краматорську.
Захід організований Центром підтримки бізнесу м. Краматорськ, основаним на базі Донецької торгово-промислової палати, за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.

Учасниками заходу стали представники МСБ: власники, топ-менеджери, експорт-менеджери, спеціалісти ЗЕД підприємств, що вже експортують або лише планують вихід на зарубіжні ринки.

Навігатор проекту «Експортна стратегія України», радник Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі С.І.Кубіва Олеся Залуська виступила модератором секції «Експортна стратегія», під час якої вона ознайомила присутніх з практикою застосування інструментів Експортної стратегії України. В рамках цієї ж секції досвідчені експерти говорили про експортну стратегію України і просування українських товарів на зарубіжні ринки.
«Більше 100 млн доларів склав експорт з Донецької області до Європейського Союзу з січня по травень 2018 року»,– зазначив керівник проекту «Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH Бенджамин Клінгер, розповідаючи про труднощі та можливості для українських підприємств у сфері торгівлі з ЄС.
Проектний менеджер Донецької ТПП і Албанського експортного центру «AlbExport» Галина Перепелиця проінформувала учасників заходу про підтримку і супровід експортної діяльності підприємців, які надає Донецька ТПП.

Про програми Європейського банку реконструкції та розвитку, спрямовані на допомогу малому та середньому бізнесу розповіла аналітик групи з фінансування та розвитку МСБ Тетяна Денисова.

Володимир Волков, консультант з питань експорту до Китаю розповів про Шанхайську біржу та алгоритм прямого доступу на ринок Китаю.

Друга секція анти-конференції була присвячена історіям успіхів і досвіду в експорті українських виробників. Обговорювали переваги та недоліки експортної діяльності. Українські виробники поділилися своїми історіями успіху і невдачами на шляху до експорту.

Успішні підприємці розказали, чому вони свідомо відмовилися від експорту.

«Наше підприємство розпочалося з мрії – їсти якісну та смачну їжу. Так ми вирішили виробляти органічні продукти, які краще реалізовувати в Україні», – зазначила ФОП Наталія Тітомир ( торгова марка «Біополе»), розповідаючи історію свого бізнесу.

Ян Гатицький, («Святогірська коза») поділився досвідом створення ферми, розведення кіз, виробництва сирів.
Інші підприємці висловлювалися на користь експорту.

Так, представник ТОВ «Фурлендер», першого та єдиного в України підприємства з виробництва, монтажу та обслуговування ВЕУ мультимегаватного класу, Денис Ступаков розповів історію успішного експорту свого підприємства. 

Артем Лук’янов (ТОВ «Українські конструкції», виробник підвесних крісел) поділився досвідом експорту до Білорусі.

«У глибині кожного бізнесу лежить мрія. 20 років тому нас було дві подружки і 400 доларів. Сьогодні у нас працюють 90 людей, є фабрика і магазини в Києві і Вільнюсі. Ми експортуємо в 5 країн світу і випускаємо 6 колекцій на рік. Експорт – це неймовірно захоплююче і класно», – розповіла свою історію успішного експорту Тетяна Абрамова (ТОВ «Ріто»).

Олена Лістрова ( ТОВ «Керамічні маси Донбасу») поділилася успішним досвідом експорту до Польщі, Болгарії та Естонії.

На закінчення сесії спікери дали відповіді на питання слухачів.

Заключна третя Секція анти-конференції «Export Talks» була присвячена обговоренню корисних лайфхаків для експортерів-початківців в рамках круглого столу за інтересами у форматі «World Cafe».
Про ресурси фінансування МСП в експорті директор Краматорського відділення «Альфа-Банк» розповів Артем Бутко.

Старший асистент проекту «Cutis» Наталі Павлюк та консультант з питань експорту до Китаю Володимир Волков говорили про бізнес-туризм: бізнес-місії, виставки, бізнес-культуру.

Логістиці і експорту була присвячена доповідь представниці ТОВ «Ларгус Україна» Олени Рубльової, яка розповіла про методи оптимізації при логістиці.

Заступник начальника Донецької митниці ДФС Сергій Федоров, директор департаменту ЗЕД Донецької ТПП Валерій Перепелиця та провідний експерт Центру експорту Донецької ТПП Таміла Дмитриченко розповіли про митні формальності, яких необхідно дотримуватися при здійснені експортної діяльності.

Перша на Донеччині анти-конференція “Export Talks” продемонструвала зацікавленість наших підприємців в експорті.

Дякуємо спікерам за змістовні та корисні доповіді, а підприємцям бажаємо успішної експортної діяльності!