+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

У Краматорську пройшов перший на Донеччині Фестиваль креативних ініціатив

У Краматорську 7 листопада в рамках Днів кластерних і креативних ініціатив пройшов перший на Донеччині Фестиваль креативних ініціатив «Creative4Business'2018».

Віце-президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв привітав та побажав успішної роботи учасникам Фестивалю креативних ініціатив Creative4Business.Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс Дніпро), почесний доктор Вольфґанґ Мьоссінґер, вітаючи учасників фестивалю, наголосив: "Я впевнений, що на основі креативних ініціатив можна створити нові підприємства і нові робочі місця, дати перспективу молодим людям залишатися тут. Мені здається, що цей фестиваль наближає Україну до європейських стандартів».
Менеджер Німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат «KVP Ukraine» (Німеччина) Фолькер Штьотцнер зазначив: «Ми дуже радіємо тому, що бачимо на Донеччині зрушення та ентузіазм в питаннях розвитку креативних та кластерних ініціатив».

Модератором лабораторії думок «Креатив для бізнесу: міф, утопія або must have» виступив представник агенції креативних індустрій Gwara Media (Харків), куратор молодіжної організації Kharkiv Global Shapers Hub в рамках Світового Економічного Форуму Сергій Прокопенко.
«Без креативної економіки взагалі ніяка економіка не має майбутнього», – наголосив керівник Саксонського центру культури та креативної економіки (Німеччина) Крістіан Рост в своїй презентації «Креативна і культурна економіка: історія успіху в Німеччині».
В батлі експертів «Розвиток креативних ініціатив на Донеччині» взяли участь: начальник управління сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації Лілія Золкіна, керівник інформаційного проекту «Бізнес-Схід» Мария Давыденко, головний конструктор ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» Артем Филиппских, голова ГО «Клуб підприємців Краматорська» Світлана Чепелєва.

Експерти розповідали про підприємців Донеччини, чия діяльність пов’язана з креативом; про створення молодіжної інфраструктури та центрів (хабів), де молодь навчають підприємництву; про креативні ініціативи в українській вітроенергетиці.

Лабораторію кейсів «Бізнес з «родзинкою». Кращі практики» модерувала бізнес-тренер, консультант з маркетингу та розвитку бізнесу, керівник та засновник Асоціації консультантів для бізнесу Світлана Насирова. Спікери-учасники виступили з кейсами «Зміг один – навчимо кожного» за напрямами.
Своїм досвідом в сфері хенд-мейду поділилися майстер-дизайнер одягу та взуття з валяної вовни Алла Зіганжинова та власниця майстерні «Пані» та крамнички «Дрібнички від пані Віронички» Віроничка Романькова.

Цікаво про діяльність простоіви для нетворкінгу розповіли Сергій Гаков (ГікБункер – креативний простір Краматорська), Микола Дорохов (ВІЛЬна ХАта), Ганна Каліта (TOP PLACE – Coworking&Event простір).

Про креативність в сфері HoReCa (готельно-ресторанний бізнес) говорили: власниця спеціалізованої крамниці з продажу обладнання для кави та кави з залою для дегустації «Дім кави», фандрейзер БО «БФ Карітас Краматорськ», членкіня ГО «Асоціація жінок «Пані»» Алина Нейштадт Дом-Кофе-Краматорск; керуюча Арт-кафе «Фієста» Людмила Сахно; приватний підприємець, засновник Ресторан Полет Олександр Кулік.

Всі підприємці наголошували на тому, що сьогодні необхідно мати відмінність або «родзинку», яка робить бізнес особливим та цікавим для клієнтів. Крім того, зазначили важливість для успішного бізнесу згуртованої та професійної команди, мотивованої на успіх.

«Секрет успіху – в "двигуні", який знаходиться всередені кожного з нас», – зазначив Олександр Кулік.

Заключна частина Фестивалю Creative4Business була максимально практичною та цікавою для представників бізнесу. З метою допомогти підприємцям виявити і усвідомити переваги креативного підходу для розвитку бізнесу експерти-консультанти провели в групах воркшопи «Мрій! Роби! Зростай!».

Керівник Саксонського центру культури та креативної економіки (Німеччина) Крістіан Рост провів воркшоп «Нові бізнес-моделі та послуги: легко та швидко (на основі бізнес-моделі CANVAS)».

Бізнес-тренер, консультант з маркетингу та розвитку бізнесу, керівник та засновник Асоціації консультантів для бізнесу Світлана Насирова вчила підприємців маркетинговим інструментам на воркшопі «Креативні маркетингові стратегії: як їх використовувати в малому та середньому бізнесі».

Створенню торгової марки: step by step навчала директор МІП Донецької ТПП, бізнес-тренер Людмила Степаненко.

Завдяки участі у Фестивалі Creative4Business'2018, підприємці дізналися як за допомогою креативу вирішувати проблеми та лишати конкурентів позаду; створювати «родзинки», які допомагають виділити продукт чи послугу серед інших та дозволяють впевнено рухатись вперед та досягати нових обріїв.
Дякуємо KVP Ukraine, GIZ Ukraine, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за допомогу в організації Днів кластерних і креативних ініціатив, а підприємцям бажаємо запроваджувати креативні ініціативи на користь бізнесу та знайти нові ідеї для розвитку!