+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Експерти ТПП вивчали в Німеччині роботу системи харчової безпеки ХАССР

23-27 липня експерти Донецької та Київської ТПП відвідали Німеччину з метою вивчити на практиці як працює система харчової безпеки ХАССП (англ. НАССР) на переробних підприємствах та проводяться лабораторні випробування, як ввозяться на територію країн ЄС продукти тваринного походження та працюють логістичні компанії, що постачають продукти до мереж гіпер- та супермаркетів.
Навчальна поїздка до Німеччини відбулася за підтримки Німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат (KVP Ukraine) і була насичена подіями: навчальні семінари, ділові зустрічі, візити на підприємства.

Що найбільше вразило українських експертів? Жодна компанія, діяльність якої пов’язана з виробленням, переробкою, продажем або транспортуванням харчових продуктів, не зможе розпочати роботу у ЄС, якщо не буде впроваджувати системи менеджменту безпеки продукції, які базуються на принципах ХАССП. Продукти, на упаковку яких маркування було нанесено некоректно, з порушенням нормативних вимог, негайно вилучаються з продажу, а виробник підпадає під штрафні санкції.

Справжнім відкриттям для став візит на ТОВ «Analytica Alimentaria GmbH» http://analytica.international/de/  Лабораторія проводить випробування, що гарантують безпеку та необхідні для захисту прав споживачів. Мета компанії - полегшити своїм клієнтам (виробникам, пакувальникам, агентствам, роздрібним торговим мережам) торгівлю і сприяти їхньому сталому успіху. Експерти компанії, працюючи у десятках країн світу, знаходять непридатні продукти ще до того, як вони потраплять до споживача. Лабораторні аналізи і наукові дослідження здійснюються на найвищому рівні (аналіз залишкових речовин і забруднень, аналіз води, мультиметод для рутинного аналізу 600 дієвих речовин, перевірка маркування). А головним є те, що керівництво компанії не бачить перешкод для проведення наукових та лабораторних випробувань на українських сільхозпідприємствах!
Хочемо висловити велику вдячність організаторам поїздки, менеджерам проекту KVP, експертам ТПП Німеччини і ТПП Потсдама, які супроводжували наших експертів під час візиту.