+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

ЄБРР та ЄС допомагають українським МСП стати більш конкурентоспроможними в Україні і на міжнародному рівні.

Як підприємству розпочати експортну діяльність? Що необхідно для виходу на зовнішні ринки? Як побудувати взаємовигідне експортне партнерство?
Завдяки ініціативі EU4Business регіональні МСБ мають можливість отримати відповіді на питання стосовно експорту та почути експертну думку від провідних європейських експертів.


20 підприємців скористалися унікальною можливістю та взяли участь у воркшопі «Європейські експерти для українського бізнесу», який був організований 30 травня в Краматорську в рамках Роуд-шоу по центрах підтримки бізнесу.
Організатор заходу - Центр підтримки бізнесу м. Краматорськ, оснований на базі Донецької ТПП в рамках ініціативи EU4Business за підтримки ЄБРР.


«Ми розглядаємо цю зустріч як початок процесу, спрямованого на активізацію експортної діяльності підприємців регіону»,- зазначив експерт ЄС по проектам ЄС2, експерт з експорту, співзасновник Білоруско-бельгійської агенції з імпорту/експорту BELEXIA Дмитро Корбут.


«Як підприємці, ви повинні думати інакше та бути відповідальними за все, що відбувається в вашому бізнесі»,- звернулась до підприємців представник EESC (Європейський соціально-економічний комітет, Великобританія) Маді Шарма, яка управляє Madi Group (групою підприємств міжнародного приватного сектору, некомерційних компаній та недержавних організацій) та має великий досвід з просування продукції на зарубіжні ринки.


Маді Шарма провела Майстер-клас для МСП "Як робити бізнес в Україні та виїхати за кордон", який був спрямований на забезпечення МСП учасників практичними інструментами просування своєї продукції на європейські ринки. Вона поділилася своїм підприємницьким досвідом та розповіла про умови, які необхідні для початку експортної діяльності та особливості європейського ринку для представлених продуктів.

30-й президент Європейського соціально-економічного комітету, Міжнародний директор Французької торгової палати, засновник Європейської асоціації малих та середніх підприємств в Європейському парламенті та ініціатор створення Європейських центрів інформації для підприємців Анрі Малосс та Дмитро Корбут розповіли про можливості розвитку бізнесу від ЄБРР та провели семінар "Експортне партнерство". На семінарі розглядались особливості роботи з партнерами ЄС щодо експорту та можливі канали для пошуку експортних партнерів, надавались конкретні рекомендаціі МСП учасникам на основі попередньо отриманої інформації про їх компанії.Загалом, від участі у воркшопі учасники отримали практичні інструменти просування своєї продукції на європейські ринки; консультації від європейських експертів щодо розвитку свого бізнесу в Україні та потенційних партнерів для свого бізнесу на європейському ринку.


*ЄБРР та ЄС допомагають малому та середньому бізнесу стати більш конкурентоспроможним як всередині України, так і на міжнародному рівні. ЄБРР надає малому та середньому бізнесу доступ до фінансування, а також доступ до консалтингової підтримки, надаючи бізнесу інструменти для зростання. Європейський Союз та Ініціатива «EU4Business» допомагають українському приватному сектору та малому та середньому бізнесу скористатися можливостями глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі шляхом збільшення їх конкурентоспроможності та експортного потенціалу.