Горячая  линия    Тел:  +38 (050) 477-01-11,   +38 (067) 567-01-11       E-mail:   dcci@donetskcci.com

Контактное лицо :  Тетяна Меркулова
Контактный E-mail :   merkulova.tv@gmail.com
Контактный телефон :  +38 099 217 89 59
Контактный факс/телефон :  
Стоимость :  


 

16 листопада 2016

 

Постанова КМУ від 21.10.2015 № 835 вимагає від бюджетних установ оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті відповідні набори даних. У переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, міститься річний план закупівель. Однак установа як замовник уже оприлюднила свій річний план закупівель в електронній системі закупівель. Чи потрібно їй  за таких умов оприлюднювати річний план закупівель і на власному сайті?

 

 Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) зобов’язує замовника оприлюднювати річний план закупівель лише  на веб-порталі Уповноваженого органу. Водночас Закон і не забороняє замовнику додатково оприлюднювати інформацію про закупівлю в засобах масової інформації, на власних веб-сайтах (у разі наявності) або веб-сайтах відповідних органів влади, органів місцевого самоврядування.

 

Та попри це, є інший документ, вимог якого не можуть не дослухатися замовники — розпорядники інформації. Так, пункт 2 постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори  даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 21.10.2015 № 835 вимагає від юридичних осіб забезпечити протягом шести місяців оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах наборів даних згідно з Положенням, затвердженим цією постановою. У переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, є і річний план закупівель.

 

Стосується ця вимога розпорядників інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі — Закон про публічну інформацію). Кого має на увазі Закон про публічну інформацію?

Для цілей цього Закону розпорядниками інформації визнаються: суб'єкти владних повноважень — органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади АР Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету АР Крим, — стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, — стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, — стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

 

Отже,  якщо установа є розпорядником інформації і на неї поширюються всі вимоги щодо забезпечення доступу до публічної інформації, вона повинна оприлюднювати річний план закупівель також на власному сайті.

Джерело: http://www.gbb.com.ua/question/59-qqqqa-16-m11-16-11-2016-koli-zamovnik-povinen-oprilyudnyuvati-rchniy-plan-zakupvel-na-svomu-veb-sayt

Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.