+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

За підтримки ЄС та ЄБРР в Маріуполі відбувся форум Business4Women 2018

Знову зустрілися друзі та однодумці, які вважають, що жінки в бізнесі – це круто!

Стає доброю традицією збиратися восени в Маріуполі на бізнес-форум Business4Women, який вже вдруге організував Центр підтримки бізнесу м. Краматорськ, оснований на базі Донецької ТПП за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.

Більше 100 учасників зібралися сьогодні для діалогу та обміну досвідом, аби більше дізнатися про розвиток жіночого підприємництва та про інструменти просування власного бізнесу.
Модератором відкриття форуму виступила віце-президент ДонецькоїТПП Олена Політик.
Учасників та гостей форуму привітала: заступник голови Маріупольської міської ради Ксенія Сухова.
Радник голови Донецької обласної державної адміністрації Микола Трофименко побажав учасницям форуму нових ідей і пообіцяв, що Донецька ОДА буде й надалі підтримувати подібні заходи.
«Ви вже досягли значних успіхів і постійно розвиваєтесь. Ми впевнені, що ваші успіхи вийдуть за межі області і України », - наголосив аналітик групи з фінансування та розвитку МСБ Європейського банку реконструкції та розвитку Тимур Халілов, вітаючи учасниць форуму.
Про роль менторства в активізації і забезпеченні розвитку бізнесу говорила директор проектного офісу ГО «Взаємодія Плюс» Лариса Самосьонок, зазначивши: «Досвідчений підприємець–ментор має поділитися своєю енергією з менті (молодим підприємцем)». Також Лариса представила гостям форуму підприємниць-героїнь успішного кейсу менторства.
Консультант з франчайзингу компанії Franchising Full Cycle (FFC), менеджер навчальних програм в проекті FFC Business School Олег Кваша розповів про франчайзинг як інструмент розвитку підприємництва, про помилки, яких потрібно уникати.
Використовувати маркетингові інструменти для просування власного бізнесу вчив учасників форуму директор з розвитку Агентства ефективного інтернет-маркетингу «WebPromo» Anton Voroniuk. Він відповів на питання учасників форуму та подарував свою книгу за краще питання.
Родзинкою цьогорічного форуму Business4Women стала презентація книги «Власна справа - власне життя», видання якої стало можливим завдяки ініціативі EU4Business Європейського Союзу.
Героїнями книги стали підприємниці Донеччини, серед яких Ганна Петриченко (ТМ «Anna Petric», м.Бахмут), Natalia Rak (Творча Майстерня «Прянівілль», м. Дружківка), Ніна Радченко (ПП «Садовий Олександровський», м. Святогірськ), Ганна Яшина (студія «Torcraft», м.Слов’янськ), Ольга Мацюк (ФОП, м. Мирноград), Вікторія Кисіль (мережа міні-маркетів «Вікторія», м. Маріуполь), Anastasia Shliakhova (проект гармонійного розвитку дитини «Аурінко», м. Краматорськ), Юлія Мельничук (авторське ательє «АтельЮ», м. Маріуполь).
З великим інтересом учасники форуму слухали надихаючі історії успіху підприємниць, робили пам’ятні фото та брали автографи під час автограф-сесії. До того ж, всі гості форуму отримали екземпляри книги у подарунок.
На форумі Business4Women відбулось нагородження переможців Другого регіонального конкурсу молодіжного жіночого підприємництва «Чому я обираю власний бізнес», ініційованого Донецькою торгово-промисловою палатою.

До участі в Конкурсі було запрошено молодих жінок у віці від 18 до 30 років, які проживають на території Донецької області і бажають розвивати свою бізнес-ідею. Цього року на конкурс було подано 22 роботи.
Переможцями стали:
Олена Черноусова (номінація «Виробництво»)

Олександра Жданкова (номінація «Сфера послуг»)

Ірина Полгородник (номінація «Сімейний бізнес»).

Виконавчий директор ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлия Заика стала модератором дискусії про роль жінки у бізнесі та повсякденному житті, про жіночі рольові моделі та успіх у бізнесі та сім’ї.
Участь у дискусії взяли: заступник міського голови Маріупольської міської ради Ксенія Сухова, декан факультету філології та масових комунікацій МДУ, голова Комітету з розвитку жіночого підприємництва Донецької ТПП Світлана Безчотникова, директор Інституту партнерства та сталого розвитку Дар’я Мустафіна, керівник ГО «Рада жінок Донеччини», голова ГО «Маріупольська рада молоді» Тетяна Ломакіна. Цікаво було почути думку чоловіків - підприємці Віктор Німаніхин та Станіслав Яшин поділилися своїм досвідом мати за дружину бізнес-вумен та розповіли, як близькі оцінюють заняття жінок бізнесом.
Також відбувся нетворкінг-point, під час якого учасники форуму мали змогу поспілкуватися зі спікерами.
Завершився перший день форуму Business4Women розіграшем лотереї і учасники отримали оригінальні призи.
Дякуємо всім спікерам та учасникам за продуктивну роботу та дружню атмосферу!