+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Президент Донецької ТПП Ельвіра Севост’яненко взяла участь у Європейському Парламенті Підприємств

Президент Донецької ТПП Ельвіра Севост’яненко, як делегат від Торгово-промислової палати України, взяла участь у Європейському Парламенті Підприємств, який відбувся 11 червня в Софії.

 На фото: президент Донецької ТПП Ельвіра Севост’яненко та
Генеральний Секретар Європалати Арнальдо Абруззіні

Європейський Парламент Підприємств, започаткований у 2008 році як форум бізнесу під егідою Європалати, відбувається кожні два роки та є яскравим прикладом бізнес дипломатії у дії. Цього року вперше він проходив в Болгарії, яка закінчує своє головування в Раді ЕС. «Єдність дає силу» - це основний слоган головування Болгарії. Він став також головним лейтмотивом Європейського Парламенту Підприємств.

«Майбутнє Європи - це люди та єдиний цифровий ринок, - зазначила Ельвіра Севост’яненко.- Четверта технологічна ера вже не є шансом Європи - це є реальність сьогодення! Але в той же час це є викликом, оскільки на часі стають питання правового регулювання цифрового товарообігу, електронних платежів та їх безпеки, захисту персональних даних.

Людські ресурси також є ключовим фактором у реалізації та функціонуванні цифрового ринку. Люди - це капітал, і як будь-який капітал він має розвиватися та нарощуватися. Зараз існує розрив між потребою в кваліфікованих кадрах та пропозицією. Це - виклик! Тому наступним фокусом політики ЄС буде формування навчальних програм відповідно до вимог ринку - а саме, масоване включення цифрового компоненту та підприємництва як предметів навчального розкладу.

Ще одним трендом , що обговорювався Парламентом Підприємств, стали кластери як інструмент та можливість для малих підприємців стати конкурентоспроможними та вийти на міжнародні ринки.Мале та середнє підприємництво є пріоритетом ЄС. Тому, Європалата підготувала Декларацію Прав Підприємців як основні рекомендації для включення в законотворчий процес ЄС, де підприємництво має зайняти центральне місце!

Підприємці - це більше, ніж роботодавці та платники податків. Вони - вчителі, тренери, творці; вони- активні члени місцевих громад та рушійна сила конкурентної економіки. Торгівля та підприємництво - це свобода! Саме на цьому наголосив Президент Європалати пан Кристоф Ляйтл. Підприємництво - це можливість для гідного життя та розвитку.

Тому це і є пріоритетом.
Саме приватний сектор економіки та громадянське суспільство мають формувати програми розвитку та політику. Тому Європейський Парламент Підприємств задекларував, що світова система Торгово-промислових палат та Європалата, що об’єднує більшість торгових палат, набувають неймовірно важливої ролі- ролі провідника інтересів бізнесу, який впливає на формування програм економічного та соціального розвитку світу».