+38 050 477-01-11    ГАРЯЧА ЛIНIЯ    +38 067 567-01-11

Підприємці Донеччини вивчали досвід німецького бізнесу

Екскурсією Берліном розпочалась навчальна поїздка до Німеччини підприємців Донеччини, яку організували ДонецькаТПП спільно з Донецькою облдержадміністрацією та Донецькою Агенцію Регіонального Розвитку за підтримки Німецько-українського партнерського проекту торгово-промислових палат KVP Ukraine 19-24 березня.

Фолькер Штотцнер, керівник Німецько-українського партнерського проекту, виявився чудовим гідом і провів невелику екскурсію, під час якої учасники делегації побачили Бранденбурзькі ворота, Рейхстаг та залишки Берлінського муру.


Незважаючи на різноманітні транспортні перешкоди, всі учасники поїздки дісталися до Ерфурта, столиці федеральної землі Тюрінгія, де й проходило стажування.
Попереду на наших підприємців очікувала насичена програма та можливість ознайомитись з інноваційним досвідом німецьких колег в сфері кластерних ініціатив.
Відвідавши філіал компанії Getzner, розташований у м. Гера, учасники навчальної поїздки до Німеччини дізналися про те, що саме на цьому підприємстві виробляють тканину для бубу - африканського традиційного одягу.

Директор філіалу пан Ральф Лехнер розповів про компанію та провів екскурсію по підприємству (на жаль, робити фото в виробничих приміщеннях заборонено). Це одна з найсучасніших ткацьких фабрик світу, яка спеціалізується на виробництві нішевих тканин, серед яких є технічні тканин й такі, що використовуються виключно для автомобільного виробництва.
Але найцікавішою тканиною Getzner є тканина під назвою Afrika Damast, яка виробляється з 100% необробленої бавовни, і яку купує населення майже всієї території Північної Африки. Тканина продається в бутиках Африки, і африканці шиють з неї статусний традиційний одяг бубу.


Загалом Getzner виробляє 40-45тисяч метрів тканин на день, що складає 11,5 млн. метрів на рік. Виробничий секрет тканин Getzner в ексклюзивній обробці та, як слідство, в ексклюзивних властивостях.
Цікаво, що величезне приміщення фабрики отоплюється за рахунок теплової енергії, яка виробляється підчас роботи верстатів та вакуумних компресорів.

Також, в цей день наші підприємці відвідали підприємство ТОВ «Thorey Gera Textilveredlungs GmbH».
Директор компанії пан Андреас Людвіг розповів про підприємство, пояснивши, що воно спеціалізується на обробці тканин: прання, очищення, вибілювання, термофіксація та ін. Під час екскурсії по підприємству українським підприємцям продемонстрували всі технологічні процеси.


Ще один насичений та продуктивний день навчальної поїздки до Німеччини розпочався з відвідування ательє шкіри ТОВ «Leder Atelier Apolda GmbH», заснованого у 1952 році у м. Апольда. Власник і директор підприємства пан Інго Трой провів екскурсію по підприємству та познайомив з технологічними процесами та окремими виробничими кроками.
«Leder Atelier Apolda GmbH» спеціалізується на виготовленні жіночих сумок та ременів з натуральної та штучної шкіри і хутра. Підприємство працює, серед інших, й для відомого бренду МСМ. Також, вони працюють з дизайнерами, які тільки збираються випустити свій бренд.

«Це - високе мистецтво», - саме так висловив власник і директор підприємства «Leder Atelier Apolda GmbH» пан Інго Трой своє захоплення та враження від шкіряних виробів, які виготовляє підприємиця зі Слов’янська Анна Яшина.

Пізніше учасники української делегації ознайомилися із загальним виробництвом та окремими операціями y на підприємстві модної марки «Kaseee» (дизайн & арт), яке існує вже 11 років і спеціалізується на виготовленні модного одягу.

Як виготовляються трикотажні вироби ми побачили, відвідавши підприємство ТОВ «Strickchic GmbH». Директор пан Крістоф Мюллер розповів, що воно залишилось єдиним подібним підприємством в місті Апольда, яке раніше вважалося «столицею» німецького трикотажу. Поряд із звичайним трикотажем підприємство виготовляє «розумний» текстиль й термобілизну з електричним підігрівом, основними покупцями якої є мисливці.В організації «Тюрінзький кластерний менеджмент» (ThCM) представників «Донбас Фешен Кластер» та Донецької ТПП ознайомили з окремими напрямками діяльності ThCM, обговорили питання та рекомендації для практичного впровадження кластерного менеджменту при торгово-промислових палатах в Україні.

"Наша сильна сторона –висока якість виробів, функціональна обробка ниток для уніформи, 100% натуральні нитки та комфортність"», - зазначив директор текстильного підприємства ТОВ «Helmut Peterseim Strickwaren GmbH» (м. Мюльгаузен) пан Андре Німанн.

Підприємство було засноване у 1991 році і виробляє високоякісний трикотажний одяг та технологічний трикотаж (базальтове волокно, ПММА-світлодіоди, п’єзоелектричне, магнітне та електропровідне волокно).Так, наприклад, базальтове волокно використовується для текстильного захисту морських будівель, а для електростимуляції м’язів людини здійснюється інтеграція силіконових вставок у текстильні вироби.
Під час обіду українські підприємці зустрілися із засновником компанії «Peterseim» Гельмутом Петерсаймом з метою дізнатися про досвід підприємця від заснування підприємства до теперішнього часу.


14 грудня 1990 року він продав всю свою власність і придбав та зареєстрував компанію, яку спочатку назвав «Noble Mode», а вже пізніше замінив назву на «Helmut Peterseim Strickwaren GmbH. В 1991 році Петерсайм був єдиним підприємцем зі Східної Німеччини, який виставив стенд на виставці в Дюссельдорфі. Гельмут Петерсайм почав випускати трикотажний одяг великих розмірів, що дозволило закріпитися на ринку.
«Ви самі, якщо керуєте підприємством, маєте бути таким переконливим зі своїм клієнтом, щоб у нього не було сумніву, що ви це зможете. А потім ви повинні це підтвердити якістю свого продукту. Спочатку продукт, потім – клієнт, і лише після цього – ти сам», - поділився досвідом з учасниками української делегації пан Петерсайм, який зараз працює як незалежний консультант підприємств текстильної промисловості.
Під час презентації мережі SmartTex пан Томас Гайнік розповів, що Тюрінзька мережа була заснована в 2011 році з метою відкрити для текстильних підприємств нові сфери зростання і загалом надати їм шанс для виживання. Мережа має 60 членів з 6 європейських країн, серед яких й технічний університет та інститути з дослідження текстилю. В свою чергу учасники української делегації презентували діяльність Донбас Фешен Кластера і підприємств-членів кластеру.
Навчальна поїздка завершилась підписанням угоди про прийняття текстильного кластеру «Донбас Фешен Кластер» в члени мережі «SmartTex».

Членство в «SmartTex» безумовно стане для Донбас Фешен Кластера новим етапом зростання та стимулом для розвитку.

Навчання в Німеччині завершилося, але попереду у наших підприємців багато роботи в Україні із застосуванням нових знань!